גרעין זמר - החברה הישראלית בגובה העיניים

"גרעין זמר" הוא מסלול מנהיגות שהקימה תנועת "המחנות העולים", כדי להכשיר את חלוצי המחר שיפעלו בפריפריה החברתית של ישראל. המסלול מתחיל בתהליך גיבוש הקבוצה במהלך כיתה י"ב וממשיך לשנת שירות.  

בשנת שירות של גרעין זמר, חברי הגרעין גרים במגדל-העמק ובנוף-הגליל (נצרת-עילית), מדריכים ילדים ונוער בסיכון, וחווים את החברה הישראלית מקרוב.

שנת השירות שלנו היא המגוונת ביותר מבחינת המשימות החינוכיות, ומתאימה לכל אחד ואחת. הש"שנים פוגשים מגוון ילדים ובני נוער במגוון מסגרות - מועדוניות לילדים, מועדוני נוער, בתי ספר מיסודי עד תיכון, המפעילים מגוון רחב של ילדים ואף מפגישות ביניהם, יהודים וערבים, עולים חדשים וותיקים, בפריפריה חברתית מובהקת בחברה הישראלית.

ההדרכה היא במגוון מתודות: קידום לימודי, אמנות ומוזיקה, חונכות אישית, הדרכה חברתית, טיולים וליווי מד"צים. לכל אחד תהיה משימת בוקר בבית ספר ומשימת אחה"צ במועדון. לרוב תפגשו את אותם החניכים ארבע-חמש פעמים בשבוע – בוקר וערב, ותהיו הדמות החינוכית הכי מעורבת בחיים שלהם.

לוגו זמר-01.png

לגור בקומונה עצמאית ליד קיבוץ עירוני

 

שנת השירות בגרעין זמר היא שנה של מגורים ליד קיבוץ עירוני, ושותפות איתו בעשייה החינוכית בעיר.

מה זה קיבוץ עירוני? במגדל-העמק ונוף-הגליל שוכנים שני קיבוצים עירוניים של בוגרי תנועת "המחנות העולים", ובהם יותר ממאה חברים מכל רחבי הארץ שהחליטו לחיות כאן כחלק מהקהילה. לא תמצאו בקיבוצים האלה חדר אוכל וגם לא רפת ולול, אלא אנשים שעושים יחד שינוי חברתי דרך פרויקטים חינוכיים. 

הגרעין מקיים חיי שיתוף ומתנסה בחיים עצמאיים לגמרי - ניהול תקציב, קניות, בישולים וכו. יום וחצי בשבוע מוקדש לגיבוש הקבוצה וללמידה. הגרעין הוא גדול – 25-30 חברים (מחולקים לשתי קומונות) – כדי לאפשר מגוון ועוצמה חברתיים. זוהי הזדמנות להכיר צורת חיים ייחודית מקרוב, וגם להיות בעצמכם מעין קיבוץ עירוני לשנה.

WhatsApp Image 2017-06-15 at 12.39.29.jp
 

לרציניים בלבד

גרעין זמר מיועד לבוגרי י"ב שרוצים לעשות שינוי חברתי אמיתי, לפעול במשימה חינוכית עמוסה ומאתגרת, ולהשקיע ברצינות בגיבוש הקבוצה –גם בי"ב וגם בש"ש. אנו מתנגדים עקרונית למיונים, ובכל זאת לגרעין "זמר" יש הרבה יותר מתעניינים ממקומות. אז מה עושים? אצלנו מתקבל לשנת השירות מי שהוכיח רצינות בתהליך י"ב. אפשר גם להגיד שאתם ממיינים את עצמכם: אם תגיעו לסמינר קבוצתי פעם בחודש לאורך כל שנת י"ב, ותקבלו עד פברואר החלטה סופית שאתם בגרעין – התקבלתם!

IMG-20170218-WA0001.jpg
 

צור קשר

תודה! נחזור אליך בהקדם

22047783_1758649587541573_61289546781951

מעוניינים לקבל עוד פרטים?

 

הכנסו לעמוד הפייסבוק של "גרעין זמר" ועשו לנו לייק. 

 

השאירו את הפרטים שלכם כאן  ואנחנו נחזור אליכם.

אפשר גם להתקשר/לשלוח Whatsapp

דניאל גיל - 052-6601369

גיל בן-ארי - 052-6695994

  • Facebook Social Icon