גרעין זמר - החברה הישראלית בגובה העיניים

"גרעין זמר" הוא מסלול מנהיגות שהקימה תנועת "המחנות העולים", כדי להכשיר את חלוצי המחר שיפעלו בפריפריה החברתית של ישראל. המסלול מתחיל בתהליך גיבוש הקבוצה במהלך כיתה י"ב, וממשיך לשנת שירות, ואף לשירות הצבאי.

בשנת שירות, בגרעין זמר, חברי הגרעין גרים במגדל העמק ובנצרת עילית, מדריכים ילדים ונוער בסיכון, וחווים את החברה הישראלית מקרוב.

שנת השירות שלנו היא המגוונת ביותר מבחינת המשימות החינוכיות, ומתאימה לכל אחד ואחת. הש"שנים פוגשים מגוון ילדים ובני נוער במגוון מסגרות: "כוכב הילדים" - מועדונית רווחה לילדי גן, מועדוני "בית שוקו" לילדי השכונות, מרכז "בית חם לנערה" לנערות בסיכון, מועדון "השכונתית" המפגיש בני נוער יהודים וערבים, ועוד.

ההדרכה היא במגוון מתודות: קידום לימודי, אמנות ומוזיקה, חונכות אישית, הדרכה חברתית, טיולים וליווי מד"צים. לכל אחד תהיה משימת בוקר בבית ספר ומשימת אחה"צ במועדון. לרוב תפגשו את אותם החניכים ארבע-חמש פעמים בשבוע – בוקר וערב, ותהיו הדמות החינוכית הכי מעורבת בחיים שלהם.

לגור בקומונה עצמאית ליד קיבוץ עירוני

 

שנת השירות בגרעין זמר היא שנה של מגורים ליד קיבוץ עירוני, ושותפות איתו בעשייה החינוכית בעיר.

מה זה קיבוץ עירוני? במגדל העמק ונצרת עילית שוכנים שני קיבוצים עירוניים של בוגרי תנועת "המחנות העולים", ובהם יותר ממאה חברים מכל רחבי הארץ שהחליטו לחיות כאן כחלק מהקהילה. לא תמצאו בקיבוצים האלה חדר אוכל וגם לא רפת ולול, אלא אנשים שעושים יחד שינוי חברתי דרך פרויקטים חינוכיים.

הגרעין מקיים חיי שיתוף ומתנסה בחיים עצמאיים לגמרי - ניהול תקציב, קניות, בישולים וכו. יום וחצי בשבוע מוקדש לגיבוש הקבוצה וללמידה. הגרעין הוא גדול – 25-30 חברים (מחולקים לשתי קומונות) – כדי לאפשר מגוון ועוצמה חברתיים. זוהי הזדמנות להכיר צורת חיים ייחודית מקרוב, וגם להיות בעצמכם מעין קיבוץ עירוני לשנה.

 

לרציניים בלבד

גרעין זמר מיועד לבוגרי י"ב שרוצים לעשות שינוי חברתי אמיתי, לפעול במשימה חינוכית עמוסה ומאתגרת, ולהשקיע ברצינות בגיבוש הקבוצה –גם בי"ב וגם בש"ש. אנו מתנגדים עקרונית למיונים, ובכל זאת לגרעין "זמר" יש הרבה יותר מתעניינים ממקומות. אז מה עושים? אצלנו מתקבל לשנת השירות מי שהוכיח רצינות בתהליך י"ב. אפשר גם להגיד שאתם ממיינים את עצמכם: אם תגיעו לסמינר קבוצתי פעם בחודש לאורך כל שנת י"ב, ותקבלו עד פברואר החלטה סופית שאתם בגרעין – התקבלתם!

​​

 

צור קשר

מעוניינים לקבל עוד פרטים?

 

הכנסו לעמוד הפייסבוק של "גרעין זמר" ועשו לנו לייק. 

או השאירו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם.

אפשר גם להתקשר/לשלוח Whatsapp

לרוני אור - 054-4213531.

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

ת.ד. 9057, רמת אפעל, 5219001

מייל: haolim@tkz.co.il

טלפון: 03-5350157

פקס: 03-5350159