לדעת לקבל את האכזבה


״פעם הייתי כמוך, נחושה ומלאת מוטיבציה לשנות את העולם״. ומה קרה?

״נהייתי ראליסטית! הבנתי שבגישה הזאת צפויה לי רק אכזבה אז ויתרתי...״ (מנצחים ומפסידים). התחושות והמחשבות מהוועידה לא נותנות לי מנוח לרגע. בכל מעשה יומיומי שאני עושה אופפת אותי תחושת אחריות ודאגה הנובעת מחיפוש הייעוד. בכדי להבהיר לעצמי אגיד בשיא הרצינות שאם תהליך הועידה נתן לי מתנה, מתנה זו היא של חשיבה תמידית על הייעוד, ולא רק על ייעוד התנועה שעבורי די ברור, אלא על הייעוד הפשוט של הפעולות שאנו מחשיבים כיום - יומיות: ההדרכה, הלימודים ואפילו חיי המשפחה. אוסיף ואומר שאם ברצוני לעסוק באופן קבוע בחיפוש אחר ייעוד, עליי להתמודד עם אכזבה.

אכזבה מעצמי על כך שבו בזמן אני גם לא מצליחה להיות הבת המושלמת ולהיות מושא גאווה לאחיי, וגם לא מצליחה להגיע להגשמה עצמית. אכזבה מעצמי כמדריכה השואפת ליצור חברת נוער מלאת תקווה ואמביציה למרד, כי המציאות שדופקת בדלת מבשרת שלא תמיד זה מה שקורה. אכזבה מעצמי כתלמידה שמצד אחד לא רוצה להיכנע ולהיות רובוט של ציונים ומהצד השני דואגת באופן תמידי לעתיד שלה במידה שהציונים שלה לא יהיו מספקים.

לכן, לא אשקר ואומר בגאווה ״כן!״. השאלה הזאת אכן מהדהדת בי כל רגע ורגע - ״האם עליי להיות ראליסטית ולוותר?!״. והתשובה לכך היא הכי ברורה שיש - לא! הסיבה לכך פשוטה. אמנם בדרך לחיפוש ומציאת כל ייעוד צפויות הרבה אכזבות, אבל האכזבה הכי גדולה שהיא הפחד הסודי שלי והרגע שאני מקווה בכל לבי שלא יגיע, זה הרגע שבו אוותר על הייעוד האישי שלי - הייעוד אשר רקום מהמון רבדים שונים שמרכיבים אותי כאדם השלם שאני מצפה להיות.

החיפוש, הניסוי והטעייה שלנו ביחד כתנועה הם תמידיים! עלינו להתפתח ביחד עם המסע שלנו לייעוד להיות דינמיים ובעלי כוח ותעוזה רבים איתם נעמוד לצד כל המכשולים והאכזבות הצפויות לנו בדרך. הגדולה שלנו היא לדעת לקבל את האכזבה ולהתחזק דרכה, לא להפך.

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אלצהיימר. מחלה שפוגעת באנשים, בעיקר מבוגרים. היא פוגעת בעצבים במוח וגורמת לשכחה. איבוד הזיכרון מביא לאיבוד ההיסטוריה של האדם החולה, וההיסטוריה, הזיכרונות מכל חייו, הם חלק עצום מאישיותו. חולה אלצהיימ

הארבעה עשר באוגוסט. מאז הועידה עבר כבר חודש. אמצע הקיץ. המחנות בפגרה ושכבת בראשית מנהלת דיון סוער על ייעוד התנועה. כן, הדרכה היא המרכז וייתכן כי היא לא צריכה להיות, וכמה התנועה יהודית וכמה ברכה או רוח