שותפים אמיתיים

הרצפה.


החיים הם מסע קשה ומטלטל משהו, שמושך אותך למטה ולמעלה, לימין ולשמאל, ולפעמים עושה לך סיבובים כל כך חזקים שאתה כבר לא יודע איפה הצפון.


ואז, ברגע אחד, אתה נופל ופוגש את התחתית - הרצפה הקרה, שלאט לאט אתה מבין שהיא הבית שלך. הייאוש והבדידות הופכים לבן בית אצלך, ואתה מחפש חבל הצלה, מישהו עם פנס שיבוא לא רק לבקר, אלא שילחם, שיפתח את לבך ויכריח אותו לפנות לו מקום בלבו.


ואז זה קורה. לאט לאט, בתהליכי החלמה, האור גדל ועוטף את כולך. פתאום אותו אדם דורש ממך להיות יותר טוב ונמצא איתך בכל רגע. הוא מאמין בך יותר ממה שאתה מאמין בעצמך.


והאמונה הזאת, העזרה, האור, נהפכת לשותפות. אותו אדם, שכבר יש לו מקום משלו בלבך, לוקח את ידיך ודורש ממך שותפות.


להפוך לשותפים שבוחרים ביחד להגדיל את האור אחד בשני, ולא רק בעצמם, אלא בעולם - זו מטרה שמשנה עולמות. ובפעם הראשונה, המסע הזה שנקרא חיים נראה פחות קשה, כי יש לך יד שאוחזת בך. אמונה הדדית, אהבה אמיתית ועמוקה - כל אלה מרחיקים אותך מהרצפה הקרה.


אבל לפעמים גם ביחד נופלים וגם ביחד פוגשים ברצפה, אבל פתאום זה כואב פחות - הכאב מתחלק בשניים. פתאום כשאתה בוכה יש מישהו אחר שינגב לך את הדמעות או שיבכה יחד איתך.


המסע לא הופך להיות קל יותר. אתה הופך להיות טוב יותר, אבל אתה לא מצליח בזה לבד. אף אחד לא מצליח. השותפות האמיתית והעמוקה תביא עימה אור ואהבה לעולם ולליבנו.


מגיע היום שבו הבחירות שאנחנו עושים במסע שלנו משפיעות לא רק עלינו, כי בחרנו בעבר לקשור את עצמנו עם שותפינו. גם זה מביא אותך לטלטלה לא פשוטה, אך הרצפה מתחממת מהר יותר ככל שיש עליה יותר גופים.


כאשר אנו בוחרים להציל או להינצל, לזרוק למישהו חבל הצלה או לבחור להחזיק בחבל, אנחנו משנים את העולם, את האור שבו. אני מאמינה שיש בעולם הזה יותר אנשים שיגדילו את האור מאשר את החושך.


כי בסופו של דבר, אף אחד לא רוצה לישון על הרצפה לבדו. יש כאלה שצריכים כמה לילות לבדם ויש כאלה ששנים, אבל זה תפקידנו לדרוש בכל יום וליצור בכל יום שותפים אמתיים למסע שלנו. כך נמלא אותו בדבר הקסום הזה שנקרא בני אדם, שרק צריכים שמישהו ידליק להם את הנר שבליבם.
33 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מיהו אביר? אביר הוא לוחם בעל חרב ומילים בה מיהו אביר? אביר הוא עובד חזק ואמין עם לב בפנים מיהו אביר? זה שלא יעצור פחד בליבו אך גם זה יעבור טמון אביר בליבך כדי שלא תשבר רוחך אביר אציל בין ל

משהו בי הולך לאיבוד עם כול חיוך קטן חמוד החיבוק המנחם מנוון ומכוונן הרחק מהפשטות היציבות משנה לי מציאות מייצר לי משמעות האופק משתנה מתמסד ומתכלה עם ילדים, בית כזה בלב תל אביב, מסודר, יפה ניסע לטייל מס