אנשי חדרים

והלך עזר בשביל ישר, מעליו שמיים נקיים, מתחתיו רצפת אבן שהכתימה* עם הדרך, מימינו חנות צעצועים, משמאלו חנות ממתקים, מולו חנות בגדים ומאחוריו חדרי אנשים.


כשנטתה רגלו ימינה, התנפצו בגבו מבטי חלונות. כאשר הלך נטתה רגלו שמאלה, והושלכו לליבו חודי תצלומי חלונות ראווה. כשהלך ישר, ראה דרכו כסוס המנווט על ידי בעליו. ולא חזר אחורה, מה לו ולחדרי אנשים כשהוא בדרכו והם בשלהם.

ויצאו אליו שלושה. האחד מימין, האחד משמאל והאחד מלפנים. וימשיך בדרך בטח. ויאמר לו האחד מלפנים: "מה לך?".


"כמו לכולם", ענה עזר.

"ומה לכולם?", השיב לו בתמיהה האיש מלפנים.

"כלבוש חדרם", ביקש עזר.

ולאיש מלפנים לבוש רב בחנותו, ולא הבין את בקשת עזר.

"ותוכל לתאר לי את לבוש חדרם?".

"איני מסוגל".

"מדוע?".

"מפניי שאיני מסוגל להביט אל חדרם עד שאלבש חדרי כמותם".

"ואיך תדע שהם בחדרם?".

"כוונתם ננעצת בגבי דרך חלונות חדרם".

"תאר לי את חלונות חדרם ואלבישך בהם".


ועזר אבד עצות, איך יוכל לתת תאור לאיש מלפנים בלי להסתכל לאחור? ולאיש מימין ולאיש משמאל לא יוכל לפנות, מפני שכבר המשיך עזר בדרכו והם גם כן כבר מאחורה.


עזר אגר אומץ והסתובב לאחור, וכך ראה - לחדרי אנשים לא היה חוצץ, והם הסתכלו בו בתמיהה. ויקפאו רגליו ויטה גופו לימין להחביא עצמו, ויעשו כך בחשש גם אנשי חדרים בנוסף לצעד קדימה אליו. ויתהה עזר ויחזור ליישר גופו, וכך עשו אנשי חדרים גם כן. ויטה גופו שמאלה, ויעשו כך בחשש גם אנשי חדרים, בנוסף לצעד קדימה אליו. ויצעד חזרה אל האיש מימין והאיש משמאל וכך עשו גם אנשי חדרים עד שחדר חדר אבד, ונשק לו האיש מימין וחבק אותו האיש משמאל, כי פרץ חומות חוצץ והוציא אנשי חדרים. כי עד אז בדדו איש מימין ואיש משמאל, כי הם בדרכם ואחרים בשלהם. כי מי יתהה מהו מבט רבים ומי יבין שבידו לאבד חדרים ביום בו השמיים נקיים, רצפת האבן מכתימה ומכל צדדי האיש עולם ומלואו.


*הכתימה – הייתה כתומה יותר ויותר לאורך הדרך.


20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מיהו אביר? אביר הוא לוחם בעל חרב ומילים בה מיהו אביר? אביר הוא עובד חזק ואמין עם לב בפנים מיהו אביר? זה שלא יעצור פחד בליבו אך גם זה יעבור טמון אביר בליבך כדי שלא תשבר רוחך אביר אציל בין ל

משהו בי הולך לאיבוד עם כול חיוך קטן חמוד החיבוק המנחם מנוון ומכוונן הרחק מהפשטות היציבות משנה לי מציאות מייצר לי משמעות האופק משתנה מתמסד ומתכלה עם ילדים, בית כזה בלב תל אביב, מסודר, יפה ניסע לטייל מס