אני מספיק חזקה

מה זה ביטחון עצמי?

ביטחון עצמי זה להאמין בעצמך באמונה שלמה ותמיד לחשוב שאת שווה ושאף אחד לא שווה את הדמעות שלך, או שזה בכלל להיות כנה כלפי עצמך? אני חושבת שאין תשובה אחת נכונה, יש המון קומבינציות וכל אחד ואחת מפגינה את זה באופן שונה.

יש כאלו שיפגינו את זה בלבוש, אחרים בדיבור והליכה או בכללי בשפת גוף, ויש שיראו את זה דווקא בחוזקה הנפשית שלהם להתגבר על משברים ולקום ולהמשיך הלאה. הכל מקובל, הכל תופס.

אני מודה בלב שלם שלי יש בעיות עם ביטחון עצמי, אני לא בן אדם אופטימי במיוחד וגם נוטה להקטין את הערך של עצמי. מי כבר יאהב מישהי כמוני? אבל אלו הדברים שאני עובדת עליהם ביום יום מאחוריי הקלעים, אלה שאלות ללא מענה ישיר. רק הזמן והניסיון יפתרו את התעלומה שבחידה.

אך כשאני רוקדת, עושה הליכות או כותבת - אני זו אני, בלי תסבוכים ובלי שאלות, רק מחשבות על החיים ועל העולם ועל הבחור שאני אוהבת. אני מתוסבכת, לרוב חופרת והרבה מאוד פעמים שותקת. אבל אולי זאת הדרך שלי להראות ביטחון עצמי.

אני מודה ב"פאקים" שיש בי ולא בכולם אני גאה. אני לא מצחיקה (בלשון המעטה), אני לא מתלהבת מתכשיטים, גרועה בהתאמה של בגדים וזוועתית בכל מה שקשור לאיפור. אני רחוקה מלהיות יפה, לפחות מבחינת "מודל היופי", ואם זה לא מספיק אז גם הגנטיקה שלי היא לא וואו, אבל אני עובדת על עצמי ולעצמי. נכון, זה לא בא לי בקלות, זו המון עבודה פסיכולוגית על עצמי, אבל אני מאמינה שיום יבוא ואני אסתכל במראה עם לב שלם ולא אתבייש ללבוש ביקיני לים. אני לומדת לקבל את עצמי כמו שאני בלי מסכות ובלי שאלות, ואם זה לא נקרא ביטחון עצמי - אז מה כן?

ולך, זה שמתלבט אם אני שווה את הזמן שלך, אז יש לי תשובה בשבילך: איך תדע אם לא תנסה? אני אגיד לך משהו על עצמי - כשאני באמת אוהבת, זה עד הסוף. אני אהיה שם בשבילך גם כשלא תרצה, אחפור ולפעמים גם אקנא, אבל אני לא אפסיק לומר לך כמה אני אוהבת אותך. אני לא בטוחה אבל יש מצב שאני מנשקת בכלל לא רע, מה אתה אומר? תנסה? אני אולי לא בטוחה בעצמי, אבל אני תמיד בטוחה ברגשות שלי.

אני נמצאת איפשהו שם בחוץ בעולם האכזר, וגם אם לא תבוא זה בסדר, כי אני חזקה מספיק גם בלעדיך. אני בטוחה בכך שאני מספיק חזקה.


33 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מיהו אביר? אביר הוא לוחם בעל חרב ומילים בה מיהו אביר? אביר הוא עובד חזק ואמין עם לב בפנים מיהו אביר? זה שלא יעצור פחד בליבו אך גם זה יעבור טמון אביר בליבך כדי שלא תשבר רוחך אביר אציל בין ל

משהו בי הולך לאיבוד עם כול חיוך קטן חמוד החיבוק המנחם מנוון ומכוונן הרחק מהפשטות היציבות משנה לי מציאות מייצר לי משמעות האופק משתנה מתמסד ומתכלה עם ילדים, בית כזה בלב תל אביב, מסודר, יפה ניסע לטייל מס