חוג שוקולאאאאד, סיום תקופה של חניכות ופרידה ממחנה ערבה דרומית

בשישי בצהריים, ציינו יחד הורים, מדריכים, חברי הבוגרת וכמובן חוג יב' חוג שוקולאאאאד סיום תקופה של חניכות ופרידה ממחנה ערבה דרומיתאורית לב, אמא של נעה, חברה בחוג שוקולאאאאד ובגרעין ראם, בירכה אותם:


"לכל אחד יש בית, בית אינו בהכרח מקום שגרים בו, בית הוא מקום שבו מרגישים בבית, מקום בו כל אחד מרגיש בנוח להיות מי שהוא, מקום בו כל אחד יכול להביא את עצמו לידי ביטוי, מקום בו מקבלים אותך בחום ובשמחה.

מחנה ערבה דרומית הוא בית, כבר תשע שנים שהוא הבית השני שלכם.

לפעמים זה מקום של הנאה שמחה וכיף, ולפעמים של כעס, עלבון וויכוחים- ממש כמו בבית"

חניכי הבוגרת סיפרו על הקשר עם חוג שוקולאאאאד במילים הבאות תמיד אומרים שחוג תנועתי צריך להיות משפיע, ערכי, אוהב, משמש דוגמא אישית, מעורר קנאה, חתיכי, ויש שיגידו - משפחה. חוג שוקולאאד היה כל אחד מהדברים האלה. מסוג החוגים שכשסיפרתי לחניכים שלי שזה הולך להיות החדר שלנו השנה, הם רצו והשוויצו לכולם. מסוג החוגים שבכל שנה יהיו מדריכים ממנו במחנה. מסוג החוגים שיגרמו לכם להגיד, "וואו, הלוואי שהייתי הם".עמר, רכז אשכול ערבה, ומי שליווה את החוג בשנת ההדרכה בכיתה י' סיפר:


"אני זוכר את המפגש הראשון בחדר שהיה פעם קישקשתא, כולנו אני ואתם, לא ידענו איזו שנה מצפה לנו. ואכן הייתה זו שנה מטורפת, שנה של שיא אחרי שיא, פעילות אחרי פעילות, שנה שבה השקעתם כל כך הרבה מתוך אהבה, אמונה ובעיקר הרבה מאד יחד. בשנה הזו הכרתי אתכם כפרטים, אבל לא פחות כצוות וכקבוצה. לימדתם אותי בשנה הזו על עצמי ועל התנועה לא פחות ממה שאני לימדתי אתכם.

ארשה לעצמי להגיד שאני בטוח שזו הייתה שנה מעצבת מאד בחייכם בכלל ובחייכם כחניכות בתנועה"שושן, הדריכה את החוג מאז שהתחיל את דרכו בכיתה ט':


"החברות שלכם, על כל הקשיים והמורכבויות שבה, עם כל המתחים הפנימיים, הטבעיים, האנושיים – מעוררת השראה. מציתה בי בכל פעם ניצוץ של אמונה – בקבוצה, בתנועה, בחברת נוער.

המשימתיות שלכם, ההתלהבות הזו בה אתם מתגייסים למשימה, משכנעת אותי בכוחו של הנוער בעיצוב החברה שלנו, בשינוי פני החברה. יש בכם אש ואהבה ואנרגיות שיוצרים ביחד המון טוב. אם הייתי רוצה שתזכרו דבר אחד מהתהליך הזה שעברתם במחנה זה את הכוח שיש לקבוצה. כוח שנותן אנרגיות, שנותן אהבה, שמאפשר לעשות הכל. הייתי רוצה שתשאפו תמיד להיות בקבוצה, בקהילה, להיות עם אנשים ולא לבד. ולחפש את הדרך יחד איתם להשפיע על המציאות, ולא רק להישאר בבועה הקטנה.

אני רוצה לאחל לחברים שיוצאים לשנת השירות בתנועה – שתפרחו במחנות שלכם ותפריחו אותם, שתמיד תשאפו ללמוד ולהשתפר, שלא תפחדו להזמין אף ילד לתנועה, שלא תתביישו לומר אמירות ערכיות, שתרגישו שאתם משנים.

נסיים עם הדברים של חברי וחברות החוג

" יצרנו קבוצה אוטופית מקסימה בעולם מקביל מהמציאות של היום. בעולם שלנו יש הרבה שוקולאאאד אך גם יש חברים וכנות, אין ציניות אך יש בדיחות שקורעות מצחוק כל פעם מחדש. העולם שלנו יותר טוב מהכל . ועכשיו קצת נצא מהעולם... החוג נפרד וכל אחד הולך לדרכו שלו, והלוואי שנצליח למצוא וליצור את הקבוצה הזו, ובה את העולם האוטופי החדש שלנו במסלול שבחרנו לעצמנו. כי זו הייתה תקופה ככ טובה, אני בטוחה שגם חברי לחוג היו רוצים לחזור עליה שוב."אנחנו כבר מתגעגעים לחוג שוקולאאאאד ומצפים לשמוע עליכם ומכם.


82 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

אִם גַּרְעִין זָרַעְתָּ, בְּטַח! עֵץ נָטַעְתָּ לֹא לָמָוֶתבַּל תִּדֹּם הַלְמוּת מַקָּבֶת,רַד אֲנָךְ עַל הַנִּדְבָּךְ. וּלְבֵנָה עַל לְבֵנָה