top of page

ראיון עם רעות לייבוביץ' עורכת מדור ספר החיים

רעות לייבוביץ' עורכת מדור ספר החיים, שכבת י"ב חוג עולה, מחנה אשדוד ט"ו.


מתי הצטרפת לתנועה?

בכיתה ז'.


רוצה לספר לנו קצת על איך הצטרפת?

הקימו בדיוק את מחנה אשדוד ט"ו, ואז החלטתי שאני רוצה להצטרף. כי הגיעו אלינו ועשו לנו שיעור חברה בבית ספר, במקלט, על אדישות, בדיוק בתחילת שנה. ואז אמרתי טוב, מגניב, אני אצטרף, כי יש טיול ולמה לא? כי אני אוהבת טיולים. הוציאו אותנו לטיול ואז נהפכנו להיות חוג.


כמה בנות הייתן?

היינו בנות ובנים. שזה מרשים. היינו משהו כמו 15 בחוג, וזה הדרדר עם השנים.


ספרי לי על חוויה מכוננת אחת שהייתה לך בתור חברת תנועה. טיול או פעולה שהיו לך משמעותיים, משהו ששינה לך את התפיסה.

שאלה קשה. כשהדרכתי בעופרת יצוקה כשהייתי בכיתה ח'. לא, עמוד ענן לא עופרת צוקה, סליחה. הייתה מלחמה ומישהו היה צריך להדריך קבוצה של ה'ניקים.


במחנה?

לא, נסענו לרעננה מרכז כדי לקבל הפוגה מהכל. יש גם סרטון ביוטיוב שלנו. והציעו לי אם אני רוצה להצטרף- יומיים הכשרה של מדריכי שעת חירום ואז מדריכים ביום השלישי. וזה היה סבבה. זה היה טוב.


וואו, בכיתה ח'? זה ממש מרשים.

כן, בכיתה ח'. זה קצת שינה אותי ההדרכה. זה חוויה שהיא משמעותית להדריך גם אם זה פעם אחת וזה משהו שהוא מבגר. אני לא חושבת שבכיתה ח' מישהו חושב על להדריך חבר'ה כשהוא רק הצטרף לתנועה שנה לפני.


למה את אוהבת את התנועה?

איך התחלתי לאהוב את התנועה או למה כרגע?


למה כרגע. את יכולה לספר גם על פעם.

התנועה זה מקום שמרגישים אליו שייכות. זה כמו למה אני אוהבת את המדינה. אני נמצאת במדינה שלי, אני מרגישה שייכות. כמו שלמדינה יש ציונות אז לתנועה יש.. תנועתיות. זה למה אני כרגע אוהבת את התנועה. כי זאת התנועה שלי זה מקום שפיתח אותי, שנתן לי המון, אני נותנת לו המון. ולמה התחלתי לאהוב? כי קומונרים גרמו לי להרגיש שזה הבית שלי, שזה מקום שאני יכולה להגיע אליו כל הזמן, שזה משהו שהוא לא היה בתקופה שלא הייתי במחנה. זה דבר טוב וזה למה אני אוהבת את התנועה.


מתי לראשונה שמעת על במבחן?

כיתה י'. עד אז המדריכים שלנו לא היו ממש מכניסים אותנו לעניין הזה וכשכנסנו לבוגרת הייתי בכיתה ט' אבל הדריך אותנו קומונר בוגר. ואז בכיתה י' הדריכו אותנו ש"שנים וראינו שהקומונרית שלנו הופיעה על השער של במבחן, והיא גם חתמה על זה, שזה היה ממש מצחיק. שם הכרתי את במבחן. היא אמרה לנו שזה העיתון של התנועה ושיש להם הרבה בקומונה, ושהיא תביא למחנה ונקרא.


למה החלטת לערוך את מדור "ספר החיים" של במבחן?

תראי אני יוצאת לשנת שירות שנה הבאה. אני אוהבת לקחת אחריות על התנועה, ועל דברים ומוסדות שקורים בה. ובמבחן זה לא רק מן נקודת ציון כזאת שני מסמנת עליה וי, זה הרבה מעבר. ובאופן ספציפי "ספר החיים" זה מדור שאני נורא מתחברת אליו, על חוויות מהמחנה, אני פחות מתחברת לכתבות שהם על אקטואליה, אני בעצמי יותר אוהבת לקרוא בעצמי גם ברשת, שקראתי כמה פעמים, חברה שכתבו כבר השנה. אז יותר כיף לקרוא על החוויות מהמחנה זה הרבה יותר מגניב. במיוחד כשכל מחנה הוא שונה.

'

מה החזון שלך כלפי המדור?

לקבל כתבות מכל המחנות. ומכל התפקידים בתנועה והשכבות בתנועה, שזה לדעתי כן חשוב. ושהשנה אז יהיו כתבות מרוב המחנות שחגגו 90 לתנועה.


מגניב. יש כמה מילים אחרונות שתרצי לומר לקוראים או לכותבים פוטנציאליים?

תקראו. תצלמו סרטונים, כי אנחנו נערוך ונעלה לבמבחן ברשת. ותקרו במבחן ברשת.


וגם את הגיליון!

וגם את הגיליון.


80 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

אִם גַּרְעִין זָרַעְתָּ, בְּטַח! עֵץ נָטַעְתָּ לֹא לָמָוֶתבַּל תִּדֹּם הַלְמוּת מַקָּבֶת,רַד אֲנָךְ עַל הַנִּדְבָּךְ. וּלְבֵנָה עַל לְבֵנָה

bottom of page