ראיון עם אייל רונן עורך מדור ועידה ומסיבהמתי הצטרפת לתנועה?

אני הצטרפתי בתחילת כיתה ח'.


ספר איך הצטרפת?

היה ערב סרט בורקס במחנה וכמה חברים שלי אמרו לי בוא, אז באתי, ומאז אני פה, מאז אני בתנועה.


חוויה מכוננת אחת שהייתה לך בתור חבר תנועה.

א' כל קורס מד"צים כי חייבים לרשום את זה, והמסע לפולין. הם כאילו שני המפעלים העיקריים של התנועה, עד עכשיו. מה עוד אפשר לומר? חוויה מכוננת? אני חושב על טיולי חנוכה, טיול חנוכה הראשון במיוחד. לנסוע עם המחנה לחור ליד ים המלח, בקור של -2 מעלות כשיורד גשם וברד ומכסים אותך בניילונים. זאת הייתה חוויה מאוד מגבשת לחוג ולמחנה.


זה אתוס מפוקפק, לא ירד בכלל גשם.

מה?? ממש כן.


לא ירד גשם!

מה בטיול חנוכה כשאני הייתי בכיתה ט', כן ירד גשם.


אני הייתי בכיתה י', ולא ירד גשם.

ממש ירד גשם.


נו ירד טפטוף לדקה.

יכול להיות שזה טיול חנוכה אחר, יכול להיות שאני לא זוכר. אבל אני זוכר שכיסו אותנו בניילונים וירד מלא גשם. זה מה שאני זוכר.


אין סיכוי, כיסו אותנו בניילונים אבל לא ירד גשם.

מה? ממש ירד גשם.


הזיכרון שלך מפוקפק, אייל.

הייתי חניך בכיתה ט', לא הייתי בן אדם עדיין!

[צחוקים צחוקים].


למה אתה אוהב את התנועה?

אני חושב שהתנועה זה מקום שטיפה מנתק את הנוער הישראלי מהכלום שהוא עושה ביום יום. זה מקום שטיפה חושבים בו, מפעילים את הראש, בדברים שיש להם בעצם משמעות ושימוש, בניגוד לשאר המסגרות, שזה בעיקר בית ספר. אם חושבים על זה היום ילדים מבלים איזה 8 שעות ביום בתוך בניין עם אישה בת 40 שמלמדת אותם עברית, ולאף אחד מהם לא באמת אכפת. אז במקום זה לקחת אותם למחנה ולומר להם מה קורה בארץ ובעולם, לתת להם להביע את הדעה שלהם בנושא הזה, לתת להם לדבר עם חברים שלהם על זה, זה מאוד מאוד חשוב, לפי דעתי.


מתי בפעם הראשונה שמעת על במבחן?

השנה, לפני כמה שבועות. כשיעל (יעל אגמון, קומונרית ברעננה מרכז) אמרה לי: "היי תהיה עורך של במבחן", אז אמרתי "טוב, בסדר". היא אמרה לי "הנה המספר של מיה" אמרתי "אוקיי".


יפה. למה החלטת לערוך את המדור הספציפי שלך, מדור הועידה?

לא נשארו מקומות אחרים, ומיה אזרואל אמרה לי "רוצה להיות אחראי על הועידה?" אז אמרתי "טוב".


יפה. מה החזון שלך כלפי המדור? איזה רעיונות יש לך שאתה רוצה שיהיו בו?

אני חושב שמדור הועידה הוא אחד מהמדורים הכי חשובים. ספציפית השנה כי זאת שנת ועידה. (הפתעה!) זה בעצם המדור שבו מדברים תכלס- מה המטרה של התנועה שלנו? מה הייעוד של התנועה שלנו? מה אנחנו עושים פה? בשביל מה עיתון במבחן בכלל? למה אנחנו פה? למה המחנות העולים? למה אנחנו לא הנוע"ל הקטן ולמה אנחנו לא הצופים הכחולים?

זה המדור הכי חשוב, הכי תכלס חשוב.


כמה מילים שתרצה לומר לקוראים או לכותבים פוטנציאליים?

מדור ועידה אף פעם לא יוכל להתחרות עם המדורים האחרים מבחינת כמה שהוא יהיה מצחיק או מבדר אבל הוא כן לפי דעתי המדור הכי חשוב מהם. אולי הוגות עוקף אותו... זאת תחרות בין הוגות וועידה- מה יותר חשוב הייעוד של התנועה או המשמעות של התנועה? [צחוקים].


אין לנו סיכוי באמת להיות המדור הכי מצחיק, במיוחד כשיש מדור שלם של דברים מצחיקם, אבל אנחנו כן לפי דעתי המדור הכי חשוב ואני חושב שמי שכותב למדור ועידה זה אנשים שבעצם חשוב להם מהתנועה ומהעתיד של התנועה וממה זאת התנועה הזאת בתכלס. שהם לא סתם פה בשביל לעבור פעולות ובשביל הכיף. אלא בשביל להיות חלק מתנועת נוער, ולא עמידת נוער.29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אלצהיימר. מחלה שפוגעת באנשים, בעיקר מבוגרים. היא פוגעת בעצבים במוח וגורמת לשכחה. איבוד הזיכרון מביא לאיבוד ההיסטוריה של האדם החולה, וההיסטוריה, הזיכרונות מכל חייו, הם חלק עצום מאישיותו. חולה אלצהיימ

הארבעה עשר באוגוסט. מאז הועידה עבר כבר חודש. אמצע הקיץ. המחנות בפגרה ושכבת בראשית מנהלת דיון סוער על ייעוד התנועה. כן, הדרכה היא המרכז וייתכן כי היא לא צריכה להיות, וכמה התנועה יהודית וכמה ברכה או רוח