top of page

ראיון עם איילת פפרמן עורכת מדור חפצים בפינה

איילת פפרמן עורכת מדור חפצים בפינה, שכבת י' להדרכה, מחנה ארמון הנציב, חוג הסמבוסק הדוקר.


מתי הצטרפת לתנועה?

בספטמבר.


ספרי על איך הצטרפת.

הייתי בפעולה של נוער מרץ שאחד הקומונרים של אשכול דרום, אייל לידג'י, השתתף בה. הוא סיפר שעושים פרוייקט של השינשים של התנועות הכחולות בירושלים בשיתוף עם נוער מרץ. המטרה הייתה להתארגן נגד ארגון להב"ה. שם פגשתי את הקומונרים של ירושלים והם היו כזה "וואי את רוצה לבוא לתנועה? זאת תנועה ממש מגניבה כדאי לך, יותר טוב פה מתנועות אחרות". אז הייתי כזה "אוקיי".


ספרי על חוויה מכוננת אחת שהייתה לך בתור חברת תנועה.

איך את מגדירה חוויה מכונת?


ממש חשובה, שעיצבה אותך.

הייתי בקורס מדצים מקוצר ובאיזשהו שלב ממש לא הרגשתי טוב והייתי כזה "אוי לא מה אני אעשה." הייתי במין קריסה נפשית כזאת, ואז הקומונרית שלי באה, שאת מכירה אותה, תמר שולב, והיא באה וממש עודדה אותי וגם במשך מלא שבועות אחר כך ממש ניסתה לבדוק מה קורה. זה הרגע שבו הבנתי שזאת תנועה ממש מוצלחת ושזה המקום שלי.


למה את אוהבת את התנועה?

כי אני מרגישה שכאן, גם אני חלק ממשהו. שאני לא סתם חלק מהסניף או מהשבט או ממשהו אני אשכרה לא רק חלק מהחנה שלי, אני גם חלק מכל התנועה ומכל האשכול ויש לי מקום מעבר לזה שאני מדריכה איזה 3 שעות בשבוע. אני יכולה לדבר עם כולם על הכל, גם עם החניכים שלי וגם עם הקומונרים שלי וגם עם סתם אנשים מכל מיני שכבות. ואני גם מרגישה שאני יכולה גם להביע את הדעות שלי.


מאוד קול.

ממש.


מתי לראשונה שמעת על במבחן?

עשיתי "סטוקינג" לתנועה ממש כשהצטרפתי. היה לי ממש משעמם באיזה לילה ואז ראיתי באתר של התנועה שכתוב "במבחן ברשת" ונכנסתי. זה היה קצת עצוב כי היה שם די ריק ואחרי בערך 3 דברים פשוט סיימתי לקרוא את הכל. ובאישזהו שלב היו עוד דברים לקרוא אז המשכתי לקרוא אותם. ועכשיו אני פה.


ולמה החלטת לערוך את מדור "חפצים בפינה"?

נראה לי שאני צריכה להתחיל מלמה החלטתי לערוך את במבחן.


אפשר גם.

פשוט תמר (לא שולב) התקשרה אלי והייתה כזה "יואו רוצה לערוך את העיתון?" ואז חשבתי שזה ממש מגניב ושאני יכולה להיות מעבר לאיילת ממחנה ארנונה ושאני גם אוכל לעזור לאנשים להביע את עצמם בתנועה וגם אוכל להביע את עצמי יותר. ואז כשחילקנו את התפקידים למי יעשה מה בעיתון אז הבנתי שאולי אני לא צריכה לערוך משהו רציני של אקטואליה מהנקודת מבט של החניכים. הבנתי שאני גם יכולה להפוך את במבחן למשהו כזה מצחיק והומוריסטי, ולהביא נקודת אור לא קשורה בכלל לעיתון שגם חניכים שפחות מתחברים לדברים רציניים יותר וחניכי צעירה שרובם לא היו קוראים כתבות על "חג תנועה במחנה רעננה " אז זה משהו שהם כן יכולים להתחבר אליו ולהיכנס דרכו לעיתון.


מה החזון של כלפי המדור?

אני ממש מקווה שהמדור יתפתח ממש ויגדל והוא יהיה לא רק מקום למלא מלא בדיחות אלא שיהיה בו מקום לדברים שהם גם רציניים וגם הומוריסטיים. אפילו שזה מדור הומור, שאמור להיות יותר פינתי.


כמו סאטירה?

נכון, זה יהיה מדור סאטירה, והוא יהיה נפלא, ומלא אנשים יכתבו אליו, ויהיו לו עורכים אחרים נפלאים כשאני כבר לא אהיה העורכת שלו, בעוד אלף שנה J.


יפה. כמה מילים שתרצי להגיד לקוראים ולכותבים הפוטנציאליים?

אם אתם מרגישים שאין לכם מקום לכתוב בו לעיתון כי אתם מפחדים שלא מקשיבים לכם או משהו כזה אז אתם יכולים להתחיל בקטן ולשלוח בדיחה או חידה או אם יש לכם סתם איזה רעיון מצחיק שעולה לכן לראש, אז פשוט תשלחו אותו. כי אנחנו נרצה אותו! יש לכם מקום בעיתון.


מדהים, תודה רבה!

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מכתב למערכת במבחן שלום וברכה, ברצוננו להקים צוות. הצוות הנ"ל יהווה מרחב בטוח ופתוח לכל חניכי התנועה בעליי חולשה לכמרים ג'ינג'ים עם דרבוקה (כגע"ד). חולשה זו היא אחת החולשות הנפוצות ביותר בקרב בני נוער

נקניקייה אחת אמרה לנקניקיה אחרת: "נורא חם פה." והנקניקייה השנייה אמרה: "אוי נקניקייה מדברת." ואז שתי הנקניקיות הלכו למצוא עוד נקניקיות מדברות, אבל הן לא מצאו. בסופו של דבר נחו שתי הנקניקיות על ספסל ב

bottom of page