מועדון הסרט במחנה תל אביב צפון


עם הצטרפותי השנה לתנועה, התחלתי לארגן את ערבי הסרט עם זוג חברותיי לחוג. מהר מאוד נכנסו לשגרה הכוללת ערב סרט כל שבועיים בימי חמישי, ולאט לאט התחילו להגיע יותר א.נשים. ערבי הסרט צברו תאוצה, ולמדנו כיצד לנהל אותם בצורה הטובה ביותר וישנה כמות קבועה של אנשים שמגיעים בכל פעם. רציתי לשתף אתכם.ן. כיצד לדעתי ערבי הסרט הם הרבה יותר מלהגיע למחנה ולראות סתם עוד סרט, ושאינם מפגשים סתמיים.


בערבים עצמם יש אווירה טובה מאוד בין המשתתפות. מתכנסת קבוצה של 10 – 15 א.נשים אשר צופים יחדיו בסרטים מהפכניים ולאחר מכן המארגנות מעבירות עליהם דיון מעמיק. הסיטואציה עצמה, מקנה דרך מיוחדת ומעמיקה להתחבר לא.נשים וללמוד על עצמך ועליהם בכך שמקיימים דיונים מעמיקים על נושאים חשובים, דרך התבוננות באומנות וסרטים.לכל אחד ואחת יש הזדמנות להשמיע את דעתו ודעתה, לחלוק עם הקבוצה את רעיונותיו ורעיונותיה ולהעלות נושאים חדשים לדיון בידיעה שיכבדו את הדעות השונות.


בתור אחת מן המארגנות, הערבים הללו נותנים לי הרבה; הם סיפקו לי מנוחה וכיף בזמנים קשים של קושי, ועומס בעקבות השגרה הקשה בבית הספר. ההתחייבות הזאת "הכריחה" אותי לתת לעצמי זמן לנוח, וסיפקה לי כוחות מחודשים.


ביום יום שלנו, רובנו מאוד מנוכרים לבעיות בעולם, לסוגיות חברתיות ואחד לשני. אין הרבה זמן לבלות עם חברים והרבה מהאינטראקציה נעשית באמצעות מסכים ואימוג'ים, כולנו עסוקים בעצמנו ובלקבל ציונים טובים בבית ספר או כל דבר אחר שנראה לנו כמו מרכז הקיום בגיל הזה, ואין הרבה זמן שמוקדש ליצירה או התעסקות בדברים החשובים באמת.

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

אִם גַּרְעִין זָרַעְתָּ, בְּטַח! עֵץ נָטַעְתָּ לֹא לָמָוֶתבַּל תִּדֹּם הַלְמוּת מַקָּבֶת,רַד אֲנָךְ עַל הַנִּדְבָּךְ. וּלְבֵנָה עַל לְבֵנָה