חג התנועה במחנה אשדוד א' - איתי רבין

מחנה אשדוד א' הוא מחנה עם היסטוריה – האגדה מספרת שהוא הוקם ביחד עם העיר אשדוד עצמה! וכעת, לאחר תקופה שבה המחנה היה ריק מחניכים, נפל בחלקי המזל לקחת חלק בהקמתו המחודשת. הבנתי את זה בפולין. אני חניך בשכבה יא', ויצאתי לפולין דרך התנועה. בין הדברים שחזרתי איתם מהמסע היא ההבנה עד כמה ההדרכה שלי במחנה חשובה. אני הוא זה שבונה את דור ההמשך של המחנה, ושל החברה בכלל. העובדה הזאת מדהימה אותי כל פעם שאני חושב עליה.

השנה עשינו חג תנועה. חג תנועה הוא דבר שלא קרה במחנה אשדוד א' זה שנים רבות, אבל השנה הוא קרה. בחג התנועה באה לדבר לי כהן-עמרם, חניכת עבר של המחנה. היא סיפרה על תקופה אחרת, תקופה בה חגגו 70 שנה להקמת התנועה, ולא 90. תקופה שבה המחנה היה קיים בתוך מקלט של העירייה. היא סיפרה על חג תנועה שהיא ארגנה במחנה. אחד שהתרחש לאחר ששנים רבות לא היה במחנה אף לא חג תנועה אחד. חג התנועה ההוא לא היה גדול במיוחד, אבל ראש עיריית אשדוד החליט לבוא. הוא בא, התרשם, והחליט להעניק לתנועה מבנה חדש – המבנה בו יושב המחנה עד היום.

וגם השנה, כמו לפני 20, חגגנו חג תנועה. וגם השנה, כמו לפני 20, הוא לא היה גדול. ואולי אלינו לא בא ראש העיר, אבל כן זכיתי לראות שוב, יום אחרי שחזרתי מטיול פסח מדהים עם החניכים, איזה חניכים מדהימים יש לנו במחנה. חניכים יצירתיים, מוכשרים ומרגשים, ואין לי ספק שבבוא היום הם יהיו דור המשך מעולה למחנה שלנו.

37 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

אִם גַּרְעִין זָרַעְתָּ, בְּטַח! עֵץ נָטַעְתָּ לֹא לָמָוֶתבַּל תִּדֹּם הַלְמוּת מַקָּבֶת,רַד אֲנָךְ עַל הַנִּדְבָּךְ. וּלְבֵנָה עַל לְבֵנָה