משחקי החינוךמזל טוב! כל אחד מכם מיוחד במינו. נבחרתם באופן אישי, כמו כולם...


הקריטריון: להגיע לגיל 6. היו שמועות על אנשים שהתנדבו בגיל 5. מיד תעלו על הרכבת לקפיטול בשם ״הרכב של אימא״ ותקבלו את המותרות של חייכם. סנדוויץ' שוקולד. תקבלו בגדים באופנת הקפיטול. צבע אחיד עם ציור על שד שמאל. כמובן איך אפשר לשכוח את הטקס המפואר של הכניסה למשחקי החינוך, הטקס של כיתה א׳. הכתבים (אימא) יצלמו אתכם כל כך הרבה שתהיו עיוורים במשך יומיים מהפלאש. הצופים החכמים בקהל יצפו בכם בעיני עגל ויביעו סימפטיה. זה יקרה בד״כ עם האח או האחות הגדולים. מוכנים או לא, המשחקים מתחילים מחר! צריך להתכונן. הקורס הישרדות או גן החובה ידבר אתכם על המסגרת ועל המותר והאסור למרות שאתה ילד בן 5 שבינתיים מעופף וחושב על איך זה שלא גילו את זה שיש ספוג מדבר מתחת למים. הגיע היום וכולם מאחלים לכם בהצלחה בגלל שידיהם קשורות ולא יוכלו להצילכם.


עכשיו כל אחד לבדו. הדרך להצליח זה לחסל את חבריך. החזק שורד. הקפיטליזם לוקח את התפקיד של הקפיטול ויוצר את המשחק האכזרי הזה.

המודל האידיאלי של הקפיטליסטים הוא שוק חופשי. שוק שבו אין התערבות ממשלתית וכל אחד לעצמו. המשפט ״האהוב״ עלי הוא : ״אתם יכולים לעשות את העבודה אבל אז כל אחד יקבל חצי מהציון״. נוצרה חברה שבה שיתוף פעולה נחשב לחטא. השוק החופשי נותן חיזוקים חיוביים לחזקים ומחליש ומדכא את המעמד הנמוך מה שמחזק את הפערים החברתיים כלכליים. בכדי לעלות שוב חזרה על העני לעשות מאמץ מטורף ולוותר על הרבה מחייו.

בשנת 2016 יצא עדכון תוכנה לתוכנת המשו״ב (תוכנה שבה מוזנים הציונים וההתנהגות של התלמיד שפתוחה לתלמידים והורים). ציונים בין 90 ל100 יסומנו בירוק. 55-79 יסומנו באפור ו54 ומטה יסומנו באדום. כאשר תלמיד פותח את המשו״ב הוא רואה מעט ירוק והרבה אדום ומרגיש מטומטם ולא מוצלח. הדיכוי נמשך כאשר המורה אמרת ואני מצטט ״אתה לא תקבל תלמידאות״ או שהיא עושה הרצאה כל שיעור שני על תלמיד שהדרדר.

נפקחו עיני בקיץ האחרון לשיטת מספור הכיתות (דבר זה נכון לרוב המוחלט של בתי הספר הממלכתיים בארץ). כיתה עם מספר נמוך בד״כ 1-4 תהיה כיתה מדעית או נחשון או כיתת מצוינות. 5-9 זה כיתות חלשות, אי״ל, אתגר, אומץ, מב״ר, הזנ״ק, כיתת תאטרון וסתם כיתה בעייתית. אני קורא לזה דיכוי סמוי. למרות שקיים דיכוי לא כולם מבחינים בו או שהם מאמצים אותו בגלל שהם עמוק כל כך בבור והם מדוכאים ולא יכולים למרוד. דבר זה אינו כישלון אלה דווקא ניצחון מוחלט של הקפיטליזם על חיינו. כאשר תלמיד מסיים 12 שנה של חוות ההכשרה בכפייה הוא נהיה עובד טוב. כאשר תלמיד מאחר לבית הספר הוא נכנס לשיעור ושומע הרצאה קצרה על כמה שהוא לא בסדר. דבר זה קורה במקום הבנה אמתית של מדוע התלמיד מאחר באופן קבוע. המורה אדיש למצבו של התלמיד משום שזאת ההכשרה שלו. דבר זה מייצר אצל הפרט תחושה של פחד מלאחר (שתופעת הלוואי הנפוצה של זה היא אנטגוניזם) ודבר זה לא מייצר אצל הפרט תחושת אחריות על המחויבות שלו. מערכת החינוך כיום שבנויה ע"פ המודל הקפיטליסטי, ואני חייב לציין שהם מצליחים להעביר אותו טוב, היא אינה כלום אלא כלי לייצור כח עבודה יעיל. אחד החסרונות הבולטים והגדולים של הקפיטליזם זה הפיעור. לא ניתן לקיים חברה של עשירים ללא עניים. אמריקה הניאו ליברלית לא תוכל להתקיים ללא סין, הודו או מדינת עולם שלישי אחרת וכמובן גם ללא כיבוש של מדינה עוינת כל כמה שנים (אפגניסטן, עירק, מלחמת המפרץ, אמריקה - יפן ועוד הרבה). למושג זה קוראים מלחמת נפט. מלחמה שכל מטרתה הוא לקיחת משאב טבע ממדינה אחרת (בד״כ מדינה יותר חלשה). במקום לעשות זאת אנו מייצרים את אותם הפועלים החלשים בכדי להרוויח מהם.


בית הספר רוצה שתיכשלו.

רגע, מה? מה זאת אמרת רוצה שניכשל? אבל הלתת חמש ושאיפה למצוינות נשמע כל כך סקסי. אז זהו שזה חצי קלאץ׳ נכון. זה נכון רק לחלק מכם. בית הספר מייצר את עובדי הכפיים הבאים של החברה. בעוד שהוא מצ׳פר את חמש יחידות (נפתלי בנט במיוחד) במתמטיקה, שלוש יחידות מקבלים פחות תמיכה. תלמידי שלוש היחידות כנראה לא יהיו אלה שיפצחו את סודות האטום וכנראה גם לא יביאו פרסי נובל בפיסיקה ומתמטיקה (למרות שמדעי הרוח זה לא רלוונטי כלל למקצועות הריאליים). אני יכול להמשיך לדבר על איך הוא עושה את זה (אולי בכתבה אחרת) אבל אני כן אמר שהוא מפיץ את הסיסמאות של לתת חמש ומצוינות בשביל ליצור אשליה ודיכוי (רמת דיכוי שלישית לפי מרקוזה). ומי אם לא אוהב אמירות פופוליסטיות כמו העם הישראלי. חשבתם פעם למה גוף ממשלתי צריך לפרסם את עצמו? הרי אין לו מתחרים. לפרסום יש מטרה נסתרת וזה יצירת אשליה של שוויון. הפרסום מהווה הסחת דעת מהנושאים החושבים (מזכיר מאוד את ביבי ואירן). תלמידי ה60-70 לא נמצאים שם בטעות אלא בכוונת תחילה!


משחקי חינוך שמחים, שהסיכויים היו עמכם!

172 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

עקב רצף הניצחונות האחרון של ענקיות הטכנולוגיה אל מול העולם, אני חושב שהגיע הזמן לדבר על המצב. ובניצחונות, אני מתכוון לסיום המלחמה הגדולה של העשורים האחרונים. ובמלחמה, אני מתכוון למאבק כוח בין העולם הי