המפעל התנועתי


נכתב לאחר הלב תנועה

בעודי שוכבת על מיטתי בצהריי היום, מותשת, אני חשה בדבר מה חסר. החלל הריק, המשקל אשר נמוג, המגע שהתפוגג. הצמיד. צמיד הבד של מחנה הקיץ השנתי, אשר היה קשור לפרק כף ידי הימנית במשך 5 ימים, איננו שם. כל כך התרגלתי לתחושה שיצר על עורי, שכמעט ונדמה לי כי הוא עדיין שם. אני סוגרת באצבעות ידי השמאלית על פרק כף היד, וממששת חלושות. לא, הוא לא שם, כפי שהאשליה של המשקל על מותני היא אשליה בלבד. בקבוק מים כבר לא קשור אל גופי בחבל שנשמר מאז מחנה הקיץ, 4 ימים עד תחילת הלב תנועה.

אני לא זוכרת מפעל תנועתי שלאחריו הבחנתי מוחשית בחסר. אני מניחה שחלק מזה הוא העובדה כי לא ענדתי צמיד בד במפעל תנועתי לפני כן. ובכל זאת – תמיד מוזר קצת לחזור הביתה, לשגרה, אחרי טיול, או סמינר, או קורס ארוכים. בזמן הקצר בו הסתובבת עם אותם אנשים שאינם מהחוג החברתי שלך ביומיום, עם אותם חברים שאינם ממשפחתך, צברת חוויות. צחקת, נעצבת, נהנית, חייכת, השתעממת, ייתכן כי גם בכית. ישנן סיטואציות שיישארו בזכרונך, ויש רגשות שיישארו בתודעתך. ביום הזה, היית חלק משיחה מעניינת על ערך כזה או כזה. כאן, עברת הרצאה שריתקה אותך – התעצבנת בה, התעצבת בה, הסכמת ולא הסכמת עם דעות. פה אכלת, פה צרחת את הג'ימאליה והאזנת לקולות צרודים אחרים. אתה, או את, נזכר או נזכרת בשיחה כזו או אחרת, וחיוך, דל ועם זאת רחב, עולה על שפתייך. כמו צופן סוד, מביע את אשר אדם שאינו היה חלק מסיבת גיחוכך, לא יוכל להבין.

מפעל תנועתי הוא הזדמנות מדהימה לגלות עוד דברים על עצמך, ואפילו הייתי מגדירה זאת כהזדמנות "לצאת לחופשי". איפה עוד היית מרשה לעצמך להביע את עצמך כפי שהבעת? כאן יכולת לשיר, להקריא דברים שכתבת, להביע את דעתך כמעט בלי לפחד מביקורת. מפעל תנועתי הוא מרחב בטוח ומקבל, חובק ואוהב. גם כשמצב רוחי היה ירוד מעט, מילים מספר שהחלפתי עם אדם אחר הספיקו על מנת לעודד אותי. לפעמים אנחנו לא מודעים אפילו כמה עזרנו למישהו, בין אם זה בן גילך במפעל של השכבה, ובין אם זה חניך במפעל בו הדרכת.

אז אני נאנחת אנחה פנימית, ומשחררת את המפעל התנועתי. מטביעה בתודעתי את עצם סיומו, ומתירה לו לעוף לחופשי, להתארגן על עצמו לקראת הבאים שיעברו אצלו את החוויות שעברתי. אך אני משאירה ברשותי את החוויות והרגשות שלי, הנכלאים ע"י קורי השינה שכבר החלו להיטוות על ריסיי, מונעים מבעד הנ"ל להשתחרר. אני מחייכת קמעה, וצוללת אל שינה עמוקה.

45 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תכל'ס, מועדון הסרט בתא"צ זה דבר מופלא. בייחוד בשנת יב', כשהסמינרים מפסיקים להיות שכבתיים והופכים להיות גרעיניים. אני הרגשתי את זה מאוד קרוב ללב כשחילקו אותנו לגרעינים בסמינר השביעיות, ואחד מהחששות הכי

אִם גַּרְעִין זָרַעְתָּ, בְּטַח! עֵץ נָטַעְתָּ לֹא לָמָוֶתבַּל תִּדֹּם הַלְמוּת מַקָּבֶת,רַד אֲנָךְ עַל הַנִּדְבָּךְ. וּלְבֵנָה עַל לְבֵנָה