רציונל ומטרות – צוות שכבה י'

צוות שכבה – לשם מה?

  • בשביל לתת תוקף לשכבה ולחוגים המרכיבים אותה, וע"י זה לחזק את החוגים עצמם.

  • בשביל ליצור חוויה ותודעה שהחוג והמחנה הם חלק ממשהו גדול יותר – השכבה והתנועה.

  • בשביל שהתנועה תהיה יותר שלהם. שהם יהיו יותר אחראים עליה, ובעקבות זה – יותר ריבוניים לפעול בה. דרך הפלטפורמה של צוות השכבה, נרצה להצמיח הנהגת חניכים שתוביל תהליכים משמעותיים בשכבה ובמחנות. ליצור תודעה ונורמה אצל החניכות שזה מה שעושים בתנועה! חולמים, קמים ועושים.

  • בשביל לקבל פרופורציות למה שקורה אצלם בחוג ובמחנה. להתחזק מהדברים החיוביים, לקבל שיקוף מקבוצת השווים על דברים שעוד צריך להשתפר בהם.

  • בשביל לחוות ולתפוס את התנועה במשמעות של המפגש של החברה הישראלית – עם מי ששונה ממני, שגדל בתנאים שונים משלי, שחוויית החיים שלו היא שונה, שהדעה שלו שונה משלי. בשביל ההתמודדות על המפגש הזה, יצירת החברויות למרות ויחד עם השונויות, ומה שזה עושה לנפש של הנער/ה – במפגש כזה לומדות באופן בלתי אמצעי אמפתיה וסולידריות, לומדות לצאת מתוך עצמן, לומדות שיכול להיות אחרת ושהן יכולות לעשות שיהיה אחרת.

  • בשביל שהדברים שקורים לשכבה יהיו מתוך השכבה. זה יעזור להם להיות מדויקים יותר.

  • בשביל לחזק את הקשרים בין חברי וחברות השכבה, מתוך הבנה שזה חלק גדול ממה שיעזור להם לבחור להמשיך בחניכות שלהם, ביציאה משותפת למסע לפולין ולעתיד לבוא.


מי מתאים להצטרף לצוות שכבה?

# מישהו עם תפקיד במחנה ועם תודעה של חברות חוגית ו/או מחנתית ו/או תנועתית

# מישהו שידע לייצג את החוג (ולא רק את דעתו האישית)

# מישהו שזה שהוא יהיה בצוות יעזור לרתום את החוג!


מפתח לכמות הנציגים בצוות:

חוגים של 10 חניכות/ים ומעלה – 2 נציגים/ות

חוגים של 5-9 חניכות/ים - נציג/ה

פחות מזה - נציג/ה מוזמנת להצטרף אם רוצה

נלפרטים נוספים והתייעצויות ניתן לפנות לרותם פורמן

בברכת עלה נעלה

צוות להדרכה

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ