פעולה בנושא הקורונה - צעירה

עודכן: 17 במרץ 2020

מטרות:

 • לקיים מפגש מעודד ותומך בין החניכים, העוזר להפיג מתחים ולהפחית את תחושות הלחץ והפחד

 • להציב את עצמנו, המדריכים של החוג ככתובת כמו בכל עת אחרת - התעקשות על מפגש חינוכי בין המדריך לחניכים

 • להציב ציפייה וליצור מסגרת ברורה ככל הניתן לפעילות של החוג בעת הזו- ליצור ביטחון וודאות בתוך מצב של חוסר ודאות כללי.

 • להתייחס למצב הנוכחי של מגפת הקורונה, ללמוד בצורה חוויתית ביחד.גרסה א' - הנגאאוט/זום/וידאו צ'אט קבוצתי אחר


 1. פתיחת המדריך (5 דקות) - שלום לכולם! איזה כיף להיפגש! אני שמח שאתן פה! אז תגידו שלום כולן ל: (מנו את שמותיהם של כל הנוכחים והתייחסו למי שלא נוכח. לדוגמה: שיר עדכנה אותי שלא תוכל להשתתף היום אבל מוסרת ד"ש) - חשוב לי לומר, שאנחנו נמצאים בימים לא פשוטים. בטח חלק מכם מרגישים הרבה לחץ, אולי עולות תחושות לא נעימות ובאופן כללי לא קל להיות הרבה זמן בבית, בלי בית ספר ובלי הדברים שאנחנו רגילים ואוהבים לעשות. חשוב לי להזכיר שגם בימים כאלה אנחנו עדיין קבוצה וגם דרך הרשת נמשיך להיפגש ולעשות כיף! - נעשה עכשיו פעילות שתהיה בערך X דקות. בגלל שאנחנו לא רגילים לעשות פעילות באופן הזה, נצטרך להיות סבלניים וללמוד תוך כדי מה זה דורש מאיתנו.

 2. משחק פתיחה + מה נשמע (10 דקות) - לעשות משחק פתיחה קצר - 5 דקות (למשל: טמבל רץ וכולם עושים מהבית, או חווית הצלחה - פותחים קבוצת ווטסאפ בלי שני הנציגים ולכתוב בקבוצה מי הדמויות שלהם) - כל אחד יציג עם בעזרת האצבעות כמה מ1-10- איך המצב רוח שלו עכשיו/מציגים בפרצוף איך המצב רוח שלהם עכשיו -פתיחה - נוכל להוסיף- האם יש מישהו 1 או 2 שרוצים לספר לנו יותר- מה שלומכם? איך עוברים עליכם הימים ?

 3. משחק - דברים שלא ידעתם על הקורונה - על פי מילון הקורונה לילדים מאתר משרד הבריאות (15 דקות)

 4. לעשות share screen למסך של המדריכה (או לשלוח כל פעם את התמונה הספציפית בקבוצת הוואטסאפ של החוג). להציג בכל פעם תמונה של המדריכה (להכין מראש!) שמייצגת את אחת ההגדרות, החניכות צריכות לנחש (בצ'אט או בשיחת הווידאו) עד שהן מגלות את ההגדרה הנכונה. אחרי כל הגדרה המדריכה מסבירה על המושג. (בנספחים)

 5. בחרו מספר הגדרות בהתאם למה שחשוב לכן להדגיש לחוג שלכן.

 6. סיכום:

 • שמח על המפגש ומאחל בריאות לכל ובתקווה שנוכל לחזור לשגרה במהרה !

 • להפנות לדבר הבא שקורה - למשל תחרות בווטסאפ של שליחת תמונות כלשהן

 • ניפגש בפעם הבאה ביום X בשעה X בעזרת ה- X (חשוב לסיים ביצירת ודאות בנוגע להמשך המפגש).


גרסה 2: מהלך ללייב אינטסגרם


 1. פתיחת המדריך (5 דקות) - שלום לכולם! איזה כיף להיפגש! אני שמח שאתן פה! אז תגידו שלום כולן ל: (מנו את שמותיהם של כל הנוכחים והתייחסו למי שלא נוכח. לדוגמה: שיר עדכנה אותי שלא תוכל להשתתף היום אבל מוסרת ד"ש) - נעשה עכשיו פעילות שתהיה בערך X דקות. בגלל שאנחנו לא רגילים לעשות פעילות באופן הזה, נצטרך להיות סבלניים וללמוד תוך כדי מה זה דורש מאיתנו.

 2. משחק פתיחה+מה נשמע (10 דקות) להתחיל במשחק פתיחה שמותאם לפורמט של המדריכה בוידאו והשאר בצ'אט: למשל, 11 ספונטני (לכתוב את המספרים בצ'אט אחד אחרי השנייה בלי לתאם), משחק זיהוי שירים (לשים התחלה של שיר ושהחניכות יכתבו איזה שיר זה), אמת שקר (המדריכה מספרת כל פעם סיפור אמיתי וסיפור שקרי לגבי עצמה, החניכות כותבות אמת/שקר ורואות מי צדקה הכי הרבה פעמים)

 3. לבקש מכל אחת לשלוח אימוג'י או לכתוב במילה אחת מה שלומה. להתייחס לדברים שהן כתבו, להיות קליל אבל גם לתת תוקף ואמפטיה לדברים.

 4. משחק - דברים שלא ידעתם על הקורונה - על פי מילון הקורונה לילדים מאתר משרד הבריאות (15 דקות) המדריכה כל פעם בוחרת הגדרה של מילה שקשורה לקורונה ומציגה בפנטומימה. החניכות מנסות לנחש בצ'אט. (אפשר לחלק לקבוצות או להיות כולן נגד כולן). לא לעשות קל מדי! אחרי כל הגדרה שניחשו, להסביר על אותה מילה. (בנספחים)קישור לנספחים - תמונות לדוגמא ורשימת הגדרות על פי מילון הקורונה לילדים176 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ