פעולה בנושא הקורונה - מתבגרת

עודכן: 29 במרץ 2020

מטרות:

  1. לקיים מפגש מעודד ותומך בין החניכים, העוזר להפיג מתחים ולהפחית את תחושות הלחץ והפחד

  2. להציב את עצמנו, המדריכים של החוג ככתובת כמו בכל עת אחרת - התעקשות על מפגש חינוכי בין המדריך לחניכים

  3. להציב ציפייה וליצור מסגרת ברורה ככל הניתן לפעילות של החוג בעת הזו- ליצור ביטחון וודאות בתוך מצב של חוסר ודאות כללי.

  4. להתייחס למצב הנוכחי של מגפת הקורונה, ללמוד בצורה חוויתית ביחד


מהלך הפעולה:

  1. פתיחת המדריך: 5 דקות - שלום לכולם! איזה כיף להיפגש! אני שמח שאתן פה! אז תגידו שלום כולן ל: (מנו את שמותיהם של כל הנוכחים והתייחסו למי שלא נוכח. לדוגמה: שיר עדכנה אותי שלא תוכל להשתתף היום אבל מוסרת ד"ש) - חשוב לי לומר, שאנחנו נמצאים בימים לא פשוטים. בטח חלק מכם מרגישים הרבה לחץ, אולי עולות תחושות לא נעימות ובאופן כללי לא קל להיות הרבה זמן בבית, בלי בית ספר ובלי הדברים שאנחנו רגילים ואוהבים לעשות. - נעשה עכשיו פעילות שתהיה בערך X דקות. בגלל שאנחנו לא רגילים לעשות פעילות באופן הזה, נצטרך להיות סבלניים וללמוד תוך כדי מה זה דורש מאיתנו.

  2. משחק פתיחה - 10 דקות (אופציונלי. אם חושבים שלחניכים שלכם יש סבלנות לשבת הרבה זמן) יש משחק ציורים שנקרא DROWPHONE אפשר להיכנס בקישור הבא: https://drawphone.tannerkrewson.com/ מי שנרשם למשחק (קצת כמו קהוט) צריך לרשום מילה (אפשר בעברית), ואז התוכנה מערבבת את המילים בין המשתתפים. בשלב הזה, כל משתתף מקבל מילה שמישהו כתב, ויש לו חצי דקה לצייר את המילה הזאת באופן שמישהו אחר יבין. התוכנה שוב מערבבת את הציורים, וכל אחד מקבל ציור. הוא צריך לכתוב את המילה שמתארת את הציור, וכן האלה 3 פעמים. בסוף יוצאות תוצאות מצחיקות. המשחק דומה לטלפון שבור בציורים.

  3. סבב מה שלומי (10 דקות) למדריך: זוהי השיחה הראשונה של החוג על המצב, חשוב לתת זמן לתת לחניכים לשתף מה הם מרגישים וחווים בימים אלו. יש להניח שחניכים מסוימים ירצו לשתף, כאלה שירצו ויתקשו לתאר לנו במילים וכאלה שלא יהיו מעוניינים לשתף את כל המעגל או יגידו שאין להם כל כך מה להגיד. הכל לגיטימי ומובן, חשוב להיות ערים למשהו שנראה לכם שונה או לא אופייני ולתת תחושה מוגנת שניתן לשתף ולהציף תחושות ומחשבות בתוך מרחב בטוח ומודרך. אופציות לסבב: - כל חניכה צריכה לשלוח תמונה שלה שמבטאת איך היא מרגישה ביחס למצב - בתורות, כל חניך עונה על השאלה איך אני מרגיש מ1-10 - כל חניכה שולחת גיף/מימ על מה שהיא מרגישה, ואז מציגים בסבב.

  4. פעילות מרכזית- הכרות עם מגפת הקורונה והפעילות בתקופה הקרובה (20-30 דקות) - נכון או לא נכון, החידון הגדול על קורונה. נבקש מהחניכים להביא פתק אדום ופתק ירוק. (אם לא יכולים להביא פתקים, שיעשו כולם אגודל למעלה ואגודל למטה) נשאל אותם שאלות של נכון\ לא נכון והם יצטרכו לענות בעזרת הפתקים. 1) קוראים לנגיף קורונה, כי במיקרוסקופ הוא נראה כמו כתר (קורונה בלועזית) נכון 2) הדרך הכי טובה להימנע מהדבקה היא שימוש במסכות לא נכון. מסכות לא עוזרות לא להידבק, הן כן עוזרות לא להדביק אחרים, אבל הכי יעיל לשמור על הגיינה ולהישאר כמה שאפשר בבית 3) מדענים גילו שהתפרצות נגיף הקורונה החלה בגלל שבסין אוכלים עטלפים לא נכון. עוד לא ידוע מה הסיבה להתפשטותו 4) נגיף הקורונה הוא יותר מסוכן לאנשים מבוגרים מאשר לצעירים. נכון 5) כל מי שנדבק בקורונה הולך לבית חולים לא נכון. רק חולים ברמת סיכון מסויימת, אפשר לדעת את כל המידע על מי צריך להיכנס לבידוד, ובאיזה תנאים, ואת מי צריך לפנות, באתר משרד הבריאות, או בטלפון 101 6) הקורונה הופצה כנשק ביולוגי לא נכון 7) רוב הסינים חולים בקורונה לא נכון, המחלה התחילה בסין אבל סין עושה צעדים גדולים כדי לעצור את המחלה, זו מדינה ענקית ורוב מוחלט של הסינים לא חולים, וגם עובדים סינים שיש בארץ כנראה לא קשורים בשום צורה לקורונה דרך השאלות, זה זמן טוב לאפשר לחניכים להגיד מה הם יודעים ומה לא. במציאות שלנו שכל דבר מועבר בוואטסאפ כאילו הוא אמת, שקרים יכולים להיות מופצים בקלות, להלחיץ לבלבל וליצור תחושה של אי סדר. זה הזדמנות טובה לדבר עם החניכים על מה נכון ומה לא. זה בסדר אם גם אתם לא יודעים הרבה על המחלה, מה גורם לה ואיך אפשר להמנע. מוזמנים לבדוק ביחד באתרים מהימנים, כמו האתר של משרד הבריאות, ולא בהודעות שרשרת בוואטסאפ, ובכתבות לא מדוייקות באינטרנט.

  5. סכמו את הפעולה – שמח על המפגש ומאחל בריאות לכל ובתקווה שנוכל לחזור לשגרה במהרה ! - ניפגש בפעם הבאה ביום X בשעה X בעזרת ה- X (חשוב לסיים ביצירת ודאות בנוגע להמשך המפגש).

907 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ