פועלת סוכנות חשאיות! - מתבגרת ובוגרת

מטרות:

1. פעילות מאתגרת ומגניבה, שמכניסה אל סיפור מסגרת

2. שימוש בפלטפורמת רשת מעניינת וחדשה (האתר geekprank)


למדריכה: הפעילות בנויה על סיפור מסגרת שאת מובילה. סיפור המסגרת קורה דרך הסבר בווידאו צ'אט, ואילו

המשימות יינתנו בווטסאפ. המדריכה משמשת כמנהיגת צוות הסוכנות החשאיות, ומגיבה בהתאם למה שהחניכות עושות. המדריכה מצטלמת עם חולצה כחולה+לבוש ועזרים שמכניסים לאווירה ו/או רקע מתאים. החלק המלהיב ביותר של הפעילות יקרה תוך שימוש באתר geekprank, שמכניס ממש טוב לסיפור המסגרת.

לשאלות והבהרות ברמה הטכנית - ניתן לפנות להוגה הפעילות, יובל לביא yuval5000l@gmail.com


מהלך הפעילות:

פתיחה (5 דקות)

ודאי שכולן מצליחות להתחבר:


פתחי את הסיפור: "ברוכות הבאות לפגישתנו הראשונה! אני שמחה שהגעתן לפגישה הראשונהש לנו בתור סוכנות חשאיות. בהמשך אסביר על המשימה הסודית שלנו. אל תדאגו, אנחנו מסוגלות, יש לנו יכולת לעשות פה מבצע אדיר. אבל אני מבינה שאתן לא מספיק מוכנות בשביל להיות סוכנות חשאיות. אתן תצטרכו להוכיח את עצמכן לפני שבכלל נחשוב על לעשות דברים גדולים".


אתגר ראשון - תלבושת: (5 דקות) "מה זה? ככה נראות האקריות?? צריך שתראו כמו האקריות מן השורה. תחזרו אליי מחר"

נשלח בווטסאפ : יש לכן 3 דקות לחזור עם לבוש של סוכנות חשאיות מגניבות/האקריות מטורפות, חובה עם חולצות תנועה. 5 דק.


אתגר ראשון - חידות: (10 דקות) – "יופי יום שני לפגישתנו, פשש אני רואה שהשקעתן, בסדר גמור. אבל להיות סוכנות דורש לא רק יופי אלא גם אופי, ובעיקר - חוכמה ויכולת הסקת מסקנות. נראה אם אתן מתיאמות לתפקיד!!"

משימה בווטסאפ - לעשות צילום מסך על אתר של חידות גפרורים, לתרגם מאנגלית אם צריך. לעודד אותן לשתף פעולה לפתור הכי מהר (כשאת מזיזה את הגפרורים בפועל). https://www.transum.org/software/Fun_Maths/Matchstick_Puzzle.asp

אתגר שלישי - המשחק 'בולשיט' (10 דקות) – "יופי אנחנו ביום עשרים ושתיים, התקדמו הרבה בתקופת האימונים שלנו, עברנו חוויה משמעותית. איזה כיף היה ביום 12, זה היה מגבש... עכשיו נותר לנו עוד אתגר אחד לפני שאתן לכן את המשימה הסודית. כדי להיות סוכנות חשאיות, אתן צריכות לדעת גם לשקר בביטחון ולכן נשחק משחק שנקרא בולשיט!

לשלוח בווטסאפ: הכתובת של המשחק ____ ולהסביר את החוקים בעל פה.

https://bullshit.wtf/d

המשימה הסודית - פורצות לפנטגון! (15 דקות) - טוב, אחרי שעברנו את האתגרים בהצלחה - היום אנחנו הולכים לפרוץ לפנטגון של ארה"ב!!!!!!!"

בחרי באחת החניכות למתכנתת הראשית.


למדריכה – חלק זה קורה בעזרת האתר הבא:

https://geekprank.com/hacker


באתר עצמו יש אפשרות ללחוץ על המקלדת ואז זה נראה כאילו את כותבת קוד (לא משנה על מה את לוחצת את כותבת קוד, נסי בעצמך).

יש כמה מקשים מיוחדים שצריך להכיר: למשל אם לוחצים על 1 זה מראה שאין כניסה, אם לוחצים על 2 זה מאפשר כניסה.


רצף הפעולות:

  • עשי שיתוף מסך כשאת באתר, ואז לחצי על remote control באפליקציית זום בשביל לתת לחניכה שבחרת "לכתוב את הקוד".

  • אחרי שתיתני לה גישה, היא צריכה ללחוץ עם העכבר פעם אחת על המסך, ואת לא צריכה ללחוץ על כלום. נסי את זה לפני עם מישהי, בשביל לבדוק שזה עובד כמו שצריך. בזמן שהחניכה מנסה "לפרוץ" לפנטגון תלחץ על 1, זה ייראה שאין כניסה.

  • בזמן הזה, שאר החניכים יכולים לעשות מורל לחניכה כדי שהיא תצליח. כשהמורל מספיק משכנע, תלחץ על שתיים (האתר ייראה שהיא הצליחה לפרוץ) ותיקח את השליטה על המחשב בחזרה אלייך.

  • אחרי "הפריצה" אתה לוחץ על המקש 3 שעושה תמונה של התקנה של תוכנה זדונית.

בזמן ההתקנה עלייך להסביר את הדבר הבא - אנחנו נכנסים למצלמות שלהם, יש לנו כמה אנשים בשטח שמנסים לפרוץ בפועל לפנטגון!

  • לחץ על התיקייה interpol database ושם נמצא סרטון.

  • בסרטון יש כמה אנשים שמנסים לפרוץ לפנטגון ואז יש כנופייה אחרת שמשתלטת על המצב. הסיפור רקע - שלחנו אנשים לשטח ופתאום יש כנופייה שמונעת מאיתנו לפרוץ. אנחנו צריכים לזהות מי הם!!

  • עכשיו יש משחקון אחרון בו החניכים צריכים להספיק לזהות את לוחית הרישוי של המכונית והשם של הבחור "הרע" בסיפור. (בנספחים) מומלץ למצוא לו סיפור רקע מהנה. כשהחניכות הצליחו - הצלחנו במשימה!

  • אפשר להמשיך וספר איך הן החניכות הצליחו לפרוץ לפטנגון בעצמן, או להגיד שזה ישאר 'לפרק הבא'.


נספחים:

MS 10 VMX לוחית הרישוי של המכונית.


FERENC DENESOVIC - הבחור שפרץ לפנטגון.


REMOTE CONNECTION – לפצח את הקוד – לקחת מפצחת קוד מקצועיתבשביל המשחק - baba is you עצמו, אנא תיצרו איתי קשר (יובל). זה לא משחק באינטרנט. כן זה אומר שאני אעביר לכם אותו. לא, אין למשחק קורונה. בדקתי עם אנטיוירוס ואלכוג'ל.

672 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ