מסרים ומתווה פעילות לשבוע הקרוב במחנות - מחאה על איסור הפעילות

מסרים מרכזיים למדריכי וחניכי התנועה:

 1. זוהי תקופה קשה ומבלבלת עבור כולנו- יש בה הרבה חוסר ודאות ופחד מפני הסכנה שבהידבקות במחלה שלנו או של קרובינו היקרים לנו ובאופן כללי בהתפשטות של המגפה בישראל ובעולם.

 2. אנחנו ביחד בזה- לא משנה אם אפשר להיפגש פיזית או לא, אף אחד מאיתנו לא נשאר לבד, אנחנו ביחד בחוג, במחנה, חניכי צעירה, מתבגרת, בוגרת , גרעינים, שכבות ותנועה שלמה.

 3. יש לנו תפקיד- כחברי תנועה, יש לנו אחריות אישית ומשותפת להיות אלה שנרתמים לצו השעה, מחזקים את החוסן החברתי, מדריכים את החניכים שלנו, מתנדבים ומסייעים במה שנדרש

 4. יש לנו ייעוד- כבני ובנות נוער החברים בתנועה, יש לנו היכולת לחלום וליצור מציאות טובה יותר, גם במציאות כזו של פעילות תחת הגבלות שונות ומשתנות. החל מהמשמעות האדירה שיש עבור חניך בצעירה שיש לו מדריך ששומר איתו על קשר גם בתקופה כזו ועד התאגדות משותפת עם שאר חברי תנועות הנוער לקריאה של שינוי המדיניות הממשלתית ליותר אחריות על הציבור ועל החברה ויותר השקעה של משאבים ותשתיות ביצירת חיים ראויים וטובים לכלל החברה.

ביום חמישי האחרון (ה-9.11), לאור העלייה בתחלואה בקורונה, התפרסם צו האוסר על קיום פעילות פיזית של תנועות הנוער ושל מסגרות בלתי פורמליות, בכל מתכונת שהיא, מלבד כיתות ג'-ד'. הצו תקף עד ה15.7. ייתכן שלאחר סיום התוקף של הצו יהיה ניתן לקיים פעילות ואף מפעלים תחת הגבלות כאלו ואחרות, וייתכן שלא. לאור מציאות זו אנו מבקשים לפעול בימים הקרובים על פי העקרונות הבאים:


 1. המחנה ממשיך לפעול בדרכים האפשריות והנתונות ברגע זה. במהלך השבוע הקרוב ניערך לחלופות השונות ביחס להגבלות ולנהלים שיצאו בהמשך.

 2. את מרבית הפעילות נקדיש להדרכה, גיבוש עמדה ויצירה של פעילות שכולה למען המחאה הציבורית. מטרת המחאה היא לקדם שינוי של הנהלים שיאפשרו לנו להמשיך לקיים פעילות בטוחה, אחראית, המחזקת את החוסן האישי והחברתי ומחנכת לנורמות של אחריות על מניעת הידבקות ומניעת התפשטות המגפה.

 3. כל זאת נעשה מתוך סולידריות ושותפות עם תנועות הנוער האחרות ומתוך עמדה חלוצית המבקשת לשאת באחריות על כלל החברה, בזיהוי הקשר בין מאבקים של קבוצות חברתיות שונות ובקריאה ליצירה של מדיניות המקדמת רווחה, ביטחון וחיים בכבוד לכל #מגדילים את העוגה לא נלחמים על הפירורים


כיווני פעילות (כלים יבנו בהמשך בהתאם לצורך):

 • הפגנה - ש"ש ובוגרים ומעלה

 • שיחה בצוות המחנה

 • השתתפות במהלך של מזכירויות החניכים של תנועות הנוער

 • שיחה בצוותי החניכים בבוגרת

 • יום פעילות לצעירה ולמתבגרת בנושא- בטוח במחנה

 • ישיבת ליווי מד"צים/צוותי החניכים על מנת להיערך להמשך הפעילות

 • גיוס צוות הורים להפעלת לחץ והשתתפות בקמפיין המחאה

 • הפקת סרטון בטוח במחנה – מתוך תוצרי הפעילות של הצעירה והמתבגרת בנושא ביום הפעילות

 • החתמה של עצומה דיגיטלית

 • כתיבת מכתבים/הודעות/טלפונים על ידי חניכים והורים לנבחרי ציבור – ראש הממשלה או המל"ל (המועצה לביטחון לאומי)


קישורים נוספים: פעולה לשכבה הבוגרת

ארגז הכלים לפעילות סביב המשבר החברתי כלכלי של הקורונה
24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ