לרכזי צעירה ומל"צים- 'להדרכה'- חודש מאי

רכזים ומלווים יקרים,


אנחנו נפגשים בנקודת זמן שיש בה מימד גדול של חוסר ודאות ואתגרים חדשים שלא צפינו אותם. הרבה נאמר על משבר הקורונה בהקשר זה וספציפית בנוגע להדרכה המקוונת שהפכה להיות עניין שבשגרה. אנחנו ניגשים לתקופה של מאי יוני מתוך הנחת מוצא שמציאות ההדרכה המקוונת הולכת להימשך עד סוף יוני. יכול להיות שיהיו שינויים לטובה ובמקרה כזה אנחנו נגייס את הכוחות הדרושים כדי לייצר עבורכם תכניות וכלים לקראת חזרה למפגשים במחנה, תחת התנאים וההגבלות שיהיו.


בתקופה הקרובה נרצה להגביר את גילויי הרצון והבחירה של החניכים בשכבה דרך העצמה של האחריות שלהם והזמנה מגוונת וחוזרת ליצירה ועשייה כמד"צים, חברי חוג וחברי שכבה. הרצון הוא ליצור מרכז חזק, חיובי, מוביל ומחויב שבתקווה יצור מוקדי משיכה למעגלים מתרחבים יותר של חניכים שימשיכו להיות מוזמנים לקחת חלק. במילים אחרות, תקופת הקורונה תהיה מבחינתנו הזדמנות להעצמה, חיזוק והעמדה של התהליך החינוכי.


קורס לב תנועה מהווה מבחינתנו נקודת יעד מרכזית לתקופה הקרובה, הוא מהווה שיא בשנה שעברה והכשרה ובחירה מחודשת לקראת החניכות בשנה הבאה. הוא יתקיים, אולי יחולו בו שינויים בתאריך ובאופי הפעילות בהתאם להנחיות ולהגבלות שיהיו. היעד: 90 חניכים בקורס לב תנועה.


על מנת לגבש את התכנית המחנתית שלכם במאי יוני, ממליצים להעמיק במודל ההתפתחות של המדריך- שלב מאתגר ליצירה בקורונה


כמו כן, כמו בכל שלב בשנה, יצרנו רשימה של הישגים נדרשים שתשמש אתכם ככלי לבניית התכנית ולבקרה עליה. הישג נדרש, הוא משימה לביצוע שאנחנו חושבים ומאמינים שתאפשר למדריך/לרכז לעמוד ביעדים שלו ולהצליח. הרשימה שלפניכם היא אוסף המשימות שביצוע שלהן יאפשר הצלחה. מובן שיש להוסיף לרשימה משימות נוספות, הקשורות למצב הספציפי של המחנה/החוג.


בסיסי התכנית לחודשים מאי יוני-

1. יצירת מעמד משמעותי של נקודת בחירה מחודשת של המד"צים בהדרכה בעת הזו- סיכום של החודש שעבר ויצירת מוטיבציה וכוחות הנעה לחודש נוסף של הדרכה מקוונת.

2. צוות שכבתי שיוביל תהליך גיבוש שכבתי באופנים שיחזקו ויגבירו את החוויה של חוגי י' ושל ההדרכה את השכבה הצעירה- מהלך דמוקרטי של שיחות בחוגים שיהיו מובלות על ידי חברי הצוות בשיתוף עם מדריכי החוגים ויגבשו תכנית שכבתית הן ברמת החניכות שלהם והן ברמת משימת ההדרכה שלהם במחנות.

3. שגרת פעילות מקוונת בשכבה הצעירה- ציפייה להמשך קיום מוסדות הליווי והפעילות השגרתית של החוגים

4. כניסה לקשר רציף עם בית הספר- השתלבות בלמידה מרחוק באמצעות מחשבה משותפת עם המחנכות והמורים על פעילות חינוכית משמעותית בהובלת המדריכים עם תלמידי הכיתה (שיעורי חברה, ערבי גיבוש והפוגה לכיתה, הזמנה ועידוד של ילדים לקחת חלק בפעילות במחנה)

5. אפשרויות ליעדים נוספים :

הקמת מועצת שכבה צעירה בימי הקורונה

יצירת 'שולחן עגול' של הורים, חניכי צעירה, מד"צים ומורים לשיח וחשיבה על התמודדות עם התקופה

אסיפת הורים מקוונת- עם נציגות של ההורים או עם כלל ההורים.
12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ