"המדריך למדריך ברשת" - פעולה לדוגמה

עודכן: 16 במרץ 2020

מהלך בסיסי לפעולה חוגית מקוונת:


  1. פתיחת המדריך: 5 דקות - שלום לכולם! איזה כיף להיפגש! אני שמח שאתן פה! אז תגידו שלום כולן ל... (מנו את שמותיהם של כל הנוכחים והתייחסו למי שלא נוכח. לדוגמה: שיר עדכנה אותי שלא תוכל להשתתף היום אבל מוסרת ד"ש). - חשוב לי לומר, שאנחנו נמצאים בימים לא פשוטים. בטח חלק מכם מרגישים הרבה לחץ או אולי תחושות לא נעימות, ובאופן כללי לא קל להיות הרבה זמן בבית, בלי בית ספר ובלי הדברים שאנחנו רגילים ואוהבים לעשות. - נעשה עכשיו פעילות שתהיה בערך X דקות. בגלל שאנחנו לא רגילים לעשות פעילות באופן הזה, נצטרך להיות סבלניים וללמוד תוך כדי מה זה דורש מאיתנו.

  2. משחק פתיחה - מה נשמע? 10 דקות אופציות: - תמונה: כל אחד יבחר תמונה וישלח אותה בקבוצת הוואטסאפ שלנו שאומרת קצת על מה שלומו או על רגע משמעותי מהימים האחרונים - מספר: כל אחד יציג עם בעזרת האצבעות כמה מ1-10- איך המצב רוח שלו עכשיו - מילה: נעשה סבב שבו כל אחד יגיד מילה 1 שמתקשרת למצב רוח שלו/מה שלומו עכשיו נוכל להוסיף- האם יש מישהו 1 או 2 שרוצים לספר לנו יותר- מה שלומכם? איך עוברים עליכם הימים ?

  3. פעילות מרכזית 15-30 דקות בחרו פעילות מתוך מאגר ההצעות. שימו לב שאתם משתמשים בפורמט/אפליקציה שהחניכים שלכם מכירים היטב או קחו בחשבון להכין אותם מראש וללמד.

  4. סכמו את הפעולה –תוכלו להיעזר בנקודות הבאות: - שמח על המפגש ומאחל בריאות לכל ובתקווה שנוכל לחזור לשגרה במהרה ! - היום יותר מאוחר תיפתח תחרות בין החוגים במחנה/בין חניכי החוג – הישארו מעודכנים - ניפגש בפעם הבאה ביום X בשעה X בעזרת ה- X (חשוב לסיים ביצירת ודאות בנוגע להמשך המפגש)

38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רכזות יקרות, לפניכם הפניות לחומרים שהצטברו בסגר הראשון ויכולים להיות שימושיים עבורכן בבניית ליווי המד"צים ובאופן כללי בשיחות החינוכיות עם המד"צים לקראת סגר החגים המתקרב. לחצו על הטקסט עצמו וכך תגיעו ל

מטרות: להיפגש וירטואלית למרות שאסור פיזית. להכיר את המאמץ לקיים את הפעילות, הכרה בחשיבות פעילות התנועה בתקופה הזו. הגברת תחושת ההזדהות עם התנועה. השתתפות החניכות ובהפצת המסר שקורא להחזיר את התנועות לפ