IMG_4737.JPG
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

מוזמנים לעקוב

הצטרפו עכשיו!

גרעיני מחנכים_1@3x.png

אם אתם רוצים להרגיש ולהיות משמעותיים,

להוביל, להדריך ולהשפיע על החברה הישראלית מבפנים ולעשות את זה עם קבוצה של חברים כחלק מתנועה בפריסה ארצית שיוצרת שינוי חברתי - 

 גרעין מחנכים זה המקום בשבילכם!

הדרכה וחברת נוער

 

"באתי לפגוש את בני הנוער בצורה שונה מבית ספר. לא לתת להם ציונים או לצפות מהם להיות צייתנים. להיות מדריכה של ילדים בשנת שירות זה להאמין בהם, להיות מבוגר אחראי שאפשר לדבר איתו על הכל ושאכפת לו ממך. זה לבנות לילדים ילדות טובה יותר"

אורי – ש"ש בסניף ראשון לציון

ההדרכה בשנת שירות מבוססת על ההדרכה ב'מחנות' – סניפי הפעילות של תנועת הנוער בכל הארץ, הובלה של טיולים,מחנות בשטח, הדרכת קבוצות מכיתה ד' עד י”ב, סמינרים ועוד

המדריכים בשנת השירות מדריכים נוער שמדריך ילדים וכך הם יוצרים חבורות של נערים ונערות מהפכניים .חברת נוער שבהם גדלים החבר'ה שינהיגו ויובילו את החברה שלהם למקום טוב יותר – יותר שוויוני, ללא גזענות ואלימות. למקום שנותן מקום שווה לגברים ולנשים, לכל צבעי העור או המוצא, לכל העדפה מינית, לכל מעמד כלכלי ועוד

שינוי חברתי ופיתוח אישי

 
67589629_2864056713664782_19276076076446

אנו עוסקים במה שחשוב ובעיקר במה שמשפיע על המציאות.

"ההכשרה בשנת שירות הייתה מגוונת יותר משחשבתי- לקחו אותנו לסיורים, הרצאות עם אנשים חשובים, עשו לנו סימולציות ועוד דרכים מגוונות ללמידה שלא הכרתי קודם. הרגשתי בסוף השנת שירות שאני מבינה מה אני עושה וכמה יש לי לתרום. "

אפק – ש"ש בסניף אשדוד

 

בשנת שירות וגם לאורך התהליך בי"ב, חברי הגרעין נפגשים דרך קבע ללימודי פילוסופיה, כלכלה, פוליטיקה, מנהיגות, ציונות, תרבות וכן הלאה.

שנת השירות היא הדרך שלנו להביא לשינוי אמיתי במקומות ובשכונות בהן אנחנו פועלים. אנחנו עושים את זה מתוך הבנה שהחברה הישראלית נמצאת במשבר. יש פערים שרק הולכים וגדלים בין חלקים שונים של החברה – דתיים וחילוניים, מזרחים ואשכנזים, עניים ועשירים והאלימות רק הולכת ומתגברת.

"כשפותחים ת'פייסבוק רואים מלא אלימות ושנאה בכל מקום, ודרך השנת שירות ראיתי גם את הטוב שנעשה בחברה וכמה זה משמעותי"

רוני - ש"ש בסניף חיפה

הצטרפו עכשיו!

חיים בקבוצה

 
4 (1).jpg

“אין שנה יותר חזקה מזאת. פתאום אני מוצא את עצמי חי עם עוד עשרה אנשים, יודע איך הם אוהבים את הקפה שלהם ואיך הם קמים בבוקר. אני לא צריך לשאול איך היה היום שלהם כדי לדעת – אני מרגיש את זה."

רותם - ש"ש בסניף צובה

 

"לחיות בקבוצה הביא המון אתגרים, אבל אתגרים שעוברים ביחד. למדתי להסתדר עם אנשים שקשים לי. למדתי שמכל אחד אפשר ללמוד משהו."

תמר - ש"ש בסניף פ"ת

בגרעיני המחנכים חיים כל השנה יחד באותה דירה ויש דגש גדול על הקבוצה. אנו רואים חשיבות רבה ביצירת חוויה חברתית מעצימה לחברי הגרעין ומקפידים להקצות זמן ומשאבים חיצוניים לכך. החברים גרים יחד. קונים יחד. ערים עד מאוחר. צוחקים. רבים. מכירים באמת. חברים לחיים.

שנת שירות היא רק התחלה

 
IMG_5466.JPG

ברור לנו כי בשנה אחת אי אפשר להציל את העולם שנת השירות היא רק התחלה. בגרעיני המחנכים אנחנו מאמינים שהערכים שמנחים את שנת השירות צריכים להמשיך להפעיל אותנו הלאה, לתנועה המשכית, שבה אנשים יוצאים בבוקר לעשייה של צדק חברתי בחברה הישראלית.

 

גרעין מחנכים הוא מסלול שנת שירות של 'המחנות העולים'.

איך מתקבלים?

 
IMG_5105.JPG

מספר המקומות לשנת השירות ב״גרעיני מחנכים״ הוא מוגבל. אז מה עושים? בגרעין מחנכים רוצים בעיקר שתוכיחו רצינות בתהליך, תדעו להתחייב ותבינו ביחד איתם שאתם מתאימים להדרכה רצינית וחיי קומונה משמעותיים. עם זאת יתקיימו ימי מיון, ראיונות אישיים וכנסים שונים.

ליצירת קשר:

מעוניינים לקבל עוד פרטים ולהיות מעודכנים? עקבו אחרינו

בפייסבוק ובאינסטגרם "mehanchim" - ועשו לנו לייק.

מעוניינים לבוא לכנסי המתעניינים?

שילחו טופס הרשמה/שילחו מייל/התקשרו אלינו:

אמיר קציר- 052-6105434

מייל- amirkatzir89@gmail.com

 

תודה! נחזור אליך בהקדם

IMG_5388.JPG