• Facebook
  • YouTube
  • Instagram

מוזמנים לעקוב

הצטרפו עכשיו!

אם אתם רוצים להרגיש ולהיות משמעותיים,

להוביל, להדריך ולהשפיע על החברה הישראלית מבפנים ולעשות את זה עם קבוצה של חברים כחלק מתנועה בפריסה ארצית שיוצרת שינוי חברתי - 

 גרעין מחנכים זה המקום בשבילכם!

הדרכה וחברת נוער

 

הדרכה היא הדרך שלנו לייצר מפגש משמעותי, כשמדריך בוגר מוביל קבוצת חניכים הוא יוצר בשבילם סביבה חברתית בטוחה להיות בה:

"זה שונה ממה שקורה להם בכיתה בבית ספר. להיות מדריך של ילדים זה להיות בשבילם מבוגר משמעותי, מישהו שאפשר לדבר איתו על הכל ולעשות דברים גדולים."

אורי  - ש"ש בסניף ראשון לציון

אנחנו מדריכים נוער שמדריך ילדים וכך אנו יוצרים חברות נוער מהפכניות. חברות נוער שבהן יש מקום לכל אחד. חברת נוער שבהם גדלים החבר'ה שינהיגו ויובילו את החברה שלנו למקום טוב יותר – יותר שוויוני, ללא גזענות ואלימות, שנותנת מקום שווה לגברים ולנשים, לכל צבעי העור או המוצא, לכל העדפה מינית, לכל מעמד כלכלי ועוד.

ההדרכה בשנת שירות כוללת הדרכה ב'מחנות' – סניפי הפעילות של התנועה בכל הארץ, הובלה של טיולים ומחנות בשטח והדרכת קבוצות מכיתה ד' עד י"ב.

שינוי חברתי ופיתוח אישי

 

בשנת שירות וגם לאורך התהליך בי"ב, חברי הגרעין נפגשים דרך קבע ללימודי פילוסופיה, כלכלה, פוליטיקה, מנהיגות, ציונות, תרבות וכן הלאה.

אנו עוסקים במה שחשוב ובעיקר במה שמשפיע על המציאות.

"דרך הרצאות, סיורים, סמינרים, סימולציות ועוד דרכי למידה מקוריות ומאתגרות הרגשתי בסוף הש”ש שאני יודעת מה צריך לעשות כאן.”

אפק – ש"ש בסניף אשדוד

שנת השירות היא הדרך שלנו להביא לשינוי אמיתי במקומות ובשכונות בהן אנחנו פועלים. אנחנו עושים את זה מתוך הבנה שהחברה הישראלית נמצאת במשבר. יש פערים שרק הולכים וגדלים בין חלקים שונים של החברה – דתיים וחילוניים, מזרחים ואשכנזים, עניים ועשירים והאלימות רק הולכת ומתגברת.

"...כל יום מגיעים לכותרות סיפורים

 יותר ויותר קשים על האלימות בחברה שלנו 

שנת השירות הייתה הדרך בשבילי לעשות עם זה משהו!"

רוני - ש"ש בסניף חיפה

חיים בקבוצה

 

"אין שנה יותר חזקה מזאת. פתאום אני מוצא את עצמי חי עם עוד עשרה אנשים. יודע איך הם אוהבים את הקפה שלהם ואיך הם קמים בבוקר. אני לא צריך לשאול איך היה היום שלהם כדי לדעת. אני מרגיש את זה"

עוז - ש"ש בסניף מגדל העמק

"החברים בקבוצה עזרו לי לגבש את הזהות שלי ולהבין טוב יותר את עצמי ואת רצונותיי. חוויתי המון חוויות חיוביות וגם לא פשוטות. נדרשתי למשימות קשות, לאחריות, מגורים מחוץ לבית ההורים. התבגרתי.

כל זה גרם לי להתפתח, להבין וללמוד עוד על עצמי ועל מה אני מסוגל.”

יעל- ש"ש בסניף תל אביב

בגרעיני המחנכים חיים כל השנה יחד באותה דירה ויש דגש גדול על הקבוצה. אנו רואים חשיבות רבה ביצירת חוויה חברתית מעצימה לחברי הגרעין ומקפידים להקצות זמן ומשאבים חיצוניים לכך. החברים גרים יחד. קונים יחד. ערים עד מאוחר. צוחקים. רבים. מכירים באמת. חברים לחיים.

שנת שירות היא רק התחלה

 

ברור לנו כי בשנה אחת אי אפשר להציל את העולם שנת השירות היא רק התחלה. בגרעיני המחנכים אנחנו מאמינים שהערכים שמנחים את שנת השירות צריכים להמשיך להפעיל אותנו הלאה, לתנועה המשכית, שבה אנשים יוצאים בבוקר לעשייה של צדק חברתי בחברה הישראלית.

 

גרעין מחנכים הוא מסלול שנת שירות של 'המחנות העולים'.

איך מתקבלים?

 

אנו מתנגדים עקרונית למיונים, אבל מספר המקומות מוגבל. אז מה עושים? אם תוכיחו רצינות בתהליך, תדעו להתחייב ותבינו יחד איתנו שאתם מתאימים להדרכה רצינית וחיי קומונה משמעותיים - אתם בפנים. ההחלטה הסופית תתקבל בסביבות פברואר עם החתימה.

ליצירת קשר:

מעוניינים לקבל עוד פרטים ולהיות מעודכנים? עקבו אחרינו

בפייסבוק ובאינסטגרם "mehanchim" - ועשו לנו לייק.

מעוניינים לבוא לכנסי המתעניינים?

שילחו טופס הרשמה/שילחו מייל/התקשרו אלינו:

שגיא גזית-058-4638495

מייל- s@shoshana.org.il

 
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

ת.ד. 9057, רמת אפעל, 5219001

מייל: haolim@tkz.co.il

טלפון: 03-5350157

פקס: 03-5350159